Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Dom Teletubisiów powstał w Walii

materiały
Malator, niezwykły futurystyczny dom znany również jako dom Teletubisiów, znajduje się w Druidston, Pembrokeshire w Walii.

Z trawiastego dachu budynku wyłania się metalowy komin, fasadę stanowiš przeszklone œciany z okršgłymi oknami, a łazienka wyglšda jak żywcem przeniesiona z pokładu samolotu. Konstrukcja domu składa się głównie z metalu i szkła. Centralnš częœciš jest kominek z otwartym paleniskiem. Dom jest otwartš przestrzeniš, nie liczšc zamkniętych częœci składajšcych się z dwóch łazienek oraz dwóch sypialni. Kuchnia i salon stanowiš jednš całoœć. Właœcicielom zależało na jak najbardziej minimalistycznej i oszczędnej w ozdoby przestrzeni.

Z domu jest przepiękny widok na zatokę St Brides.

Dom należy do byłego członka Izby Gmin oraz znanego adwokata Boba Marshall-Andrewsa oraz jego żony, Gill.

Projektantem domu, który powstał w 1998 roku, jest syn właœcicieli Tom - wtedy poczštkujšcy architekt po studiach. Projekt jest sygnowany przez jednš z najbardziej znanych w  Londynie pracowni architektonicznych Future Systems.

To jeden z najodważniejszych i najbardziej niezwykłych domów w całej Walii. Wyglšdem przypomina dom w którym mieszkajš postaci jednej z bajek dla dzieci Teletubies.

Inspiracjš, był jednak nie program dla dzieci, ale ekologiczne przekonania właœciciela, który jest członkiem brytyjskiego Greenpeace.

Budowa domu zajęła 12 miesięcy. Marshall-Andrews chciał by dom jak najmniej ingerował w nadmorski krajobraz Druidston i by był jak najmniej widoczny. Adwokat jest właœcicielem ziemi na której powstał dom już od wielu lat. Wczeœniej stały tu wojskowe baraki, które zostały rozebrane. Przez lata rodzina spędzała w nich wakacje, ale z czasem zdecydowali się na przeniesienie tam na stałe.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL