Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Wygraj zamek na loterii. Za jedyne 5 funtów

materiały
Wystarczy kupić los, jak na loterii - za 5 funtów i czekać na losowanie. Przy odrobinie szczęœcia można się stać właœcicielem wiktoriańskiego zamku Orchardton znajdujšcego się na tzw. szkockiej riwierze.

Orchardton Castle znajduje się w Auchencairn w Kirkcudbrightshire w południowo-zachodniej Szkocji. Zamek powstał w latach 80. XIX wieku na miejscu starszego zamku. W latach 2 wojny œwiatowej pełnił funkcję szpitala wojskowego, a do końca 60. zeszłego wieku był hotelem, potem prywatnš szkołš z internatem oraz centrum konferencyjnym oraz domem twórczym dla artystów. Od 2003 roku właœcicielkš zamku jest Susan DeVere, która wyremontowała zamek, instalujšc m.in. centralne ogrzewanie i modernizujšc łazienki. W sumie zainwestowała w niego milion funtów, a kupiła go za niecałe 450 tys. funtów.

Zamek ma 45 pokoi, własne kino z 20 miejscami oraz prawdziwš saunę. Cała posiadłoœć ma w sumie powierzchnię 2 hektarów.

Właœcicielka twierdzi też, że zamek nie jest drogi w utrzymaniu. Roczny koszt to zaledwie 2000-3000 funtów.

Wartoœć rynkowa zamku to 2,5 mln funtów. Jednak zamiast wystawić zamek tradycyjnie na sprzedaż przez któršœ z renomowanych agencji nieruchomoœci Susan DeVere postanowiła zorganizować loterię. Każdy zainteresowany przejęciem zamku musi kupić los za 5 funtów (około 24 złotych) i czekać na losowanie, jeœli będzie miał szczęœcie, właœciwie to dużo szczęœcia, to może stać się szczęœliwym posiadaczem zamku.

Do 18 maja Susan DeVere chce sprzedać 550 tys. losów. Na razie jednak - jak wynika z doniesień brytyjskich mediów - ma ich zaledwie niecałe 100 tys. Jeœli nie uda jej się sprzedać reszty losów, to wylosowany szczęœliwiec stanie się jedynie współwłaœcicielem zamku.

Jeœli jednak uda się sprzedać losy to DeVere zapowiada, że 1,5 miliona zasili jej konto a milion funtów kasę fundacji "Rainbow Children's Trust", która zajmuje się wsparciem chorych dzieci.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL