Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Katy Perry wygrała z zakonnicami. Może kupić ich klasztor

Katy Perry może kupić opuszczony klasztor
AFP
Piosenkarka wygrała proces z dwiema zakonnicami i może kupić opuszczony klasztor.

Dwie zakonnice - siostra Rita Callanan i siostra Rose Catherine Holzman - nie chciały się zgodzić, aby to Katy Perry kupiła ich stary zakon.Były przekonane, że to one sš jego właœcicielkami i nieruchomoœci i zawarły umowę z lokalnš restauratorkš, Danš Hollister. Siostry uznały, że piosenkarka nie jest odpowiednia osobš by nabyć klasztor.

Ich zdaniem Katy Perry uprawia czary, czego dowodem ma być udział piosenkarki w 2014 roku w Salem Witch Walk - corocznej imprezie odbywajšcej się w miejscowoœci Salem w stanie Massachusetts, gdzie w 1692 roku powieszono 19 osób za uprawianie czarnej magii. Siostry podkreœlały, że nie podoba im się "styl życia" piosenkarki, która ich zdaniem "sprzedała duszę diabłu".

Proces trwał w sumie dwa lata i zaangażował nie tylko archidiecezję w Los Angeles ale także Watykan i papieża Franciszka. Ostatecznie sšd unieważnił jednak umowę sióstr z Danš Hollister i zdecydował, że piosenkarka ma prawo nabyć budynek w Los Feliz, koło Los Angeles od arcybiskupa Jose Gomeza za 14,5 miliona dolarów. Sędzia argumentował, że siostry nie sš właœcicielkami posiadłoœci, ale jedynie jej rezydentkami i nie majš prawa niš dysponować.

Klasztor zakonu Niepokalanego Serca Maryi w Los Feliz powstał w 1927 roku. Zaprojektował go znany architekt Bernard Maybeck. Piosenkarka zapewniła, że nie ma zamiaru przebudowywać posiadłoœci, ponieważ podoba jej się taka jaka jest teraz. Zamierzajš jedynie wyremontować zachowujšc pierwotny styl i klimat.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL