Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Kryjówka szkockiego Robin Hooda na sprzedaż

materiały
Przepiękny, romantyczny zamek w Szkocji został wystawiony na sprzedaż. Nowy właœciciel nabędzie także prawa do połowu łososi w rzece na terenie posiadłoœci oraz ponad 32 hektarów ziemi.

Duchray Castle, znajdujšcy się w Stirlingshire, ma ciekawš historię. Zamek został prawdopodobnie zbudowany w 1509 roku przez Dormanda Makersane'a, który dostał te ziemie od szkockiego króla Jakuba IV. Poczštkowo miała tam stać tylko niewielka chata służšca za schronienie podczas królewskich polowań.

Potem przez wiele stuleci zamek należał do potężnego klanu Graham. Na poczštku XIX wieku zamek popadł w całkowitš ruinę, ale został odbudowany około 1825 roku.

W 1689 roku w zamku ukrywał się słynny Rob Roy MacGregor, szkocki Robin Hood i uczestnik powstania szkockiego przeciwko Wilhelmowi Orańskiemu. MacGregor - zwolennik obalonych Stuartów, był nie tylko żołnierzem, ale także rozbójnikiem łupišcym podróżnych. Podobnie jak wielu członków jego klanu, który w całoœci został wyjęty spod prawa i pozbawiony ziemi, trudnił się rozbojem, wymuszaniem okupów i kradzieżš bydła.

Obecni właœciciele zamku Oliver i Frances Bigwood prowadzš w nim hotel. Zamek jest też popularnym miejscem na organizowanie wesel i uroczystoœci rodzinnych.

Zamek jest przepięknym przykładem póŸnogotyckiej architektury. Otoczony ogrodem oraz lasami jest idealnym miejscem do wypoczynku.

Duchray Castle został wystawiony na sprzedaż za 1,5 mln funtów czyli około 7 mln złotych.

W zamku jest 10 pokoi goœcinnych - każdy z własnš łazienkš, sala œniadaniowa i jednoczeœnie jadalnia, duży salon dostępny dla goœci. Zamek leży zaledwie 30 km od Glasgow.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL