Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Tommy Hilfiger przecenił luksusowš willę na Florydzie. Nie było na niš chętnych

coldwellbankerinternational.com/
Aż o cztery miliony dolarów przecenił luksusowš willę na Florydzie znany projektant Tommy Hilfiger.

Teraz dom projektanta kupić można za 23,5 mln dolarów, czyli za niemal 80 mln złotych. To jeden z najdroższych domów w tej okolicy.

Willa znajduje się w Golden Beach na Florydzie, gdzie większoœć posiadłoœci warta jest ponad miliony dolarów, a wœród znanych rezydentów jest m.in. Bill Gates.

Dom ma powierzchnię 1300 metrów kwadratowych - w tym siedem sypialni, osiem łazienek, a także dużš nowoczesnš kuchnię z jadalnię, gabinet, przestrzenny salon i salę kinowš. Jest też garaż na szeœć samochodów.

Willa nie tylko stoi nad samš plażš o długoœci ponad 60 metrów, ale ma też własny basen.

Za wystrój domu odpowiedzialny był znany amerykański projektant Martyn Lawrence Bullard, który został poproszony o odtworzenie wnętrz w nowoczesnym i kolorowym stylu lat 60. i 70.

Tommy Hilfiger kupił willę wraz z żonš Dee Ocleppo w 2013 roku za 17 mln dolarów, ale jak sam przyznał ostatnio rzadko w niej bywał.

Jeszcze kilka lat temu projektant mówił w wywiadzie dla "Wall Street Journal", że ten dom jest dla niego częœciowo domem na plaży, a częœciowo galeriš sztuki. Właœciciel zgromadził tu pokaŸnš kolekcję sztuki nowoczesnej. Przy basenie stoi rzeŸba rzeŸbiarza z nurtu pop-art Keitha Haringa, a na œcianach wiszš obrazy m.in. Damiena Hirsta, Keitha Haringa, Andy'ego Warhola i Jean-Michela Basquiata. Dzieła sztuki nie sš na sprzedaż w ramach ceny domu, ale projektant zadeklarował, że jeœli nowy lokator zechce kupić od niego kilka rzeŸb lub obrazów, to chętnie ponegocjuje cenę. 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL