Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Dom Ojca Chrzestnego na sprzedaż

Sotheby's
Fleur Du Lac to nie tylko piękna posiadłoœć nad jeziorem Tahoe, ale także jedna z najsłynniejszych rezydencji mafijnych w historii kina.

To właœnie tam mieszkał mafijny boss Don Michael Corleone. Tam kazał zamordować swojego własnego brata, zdrajcę Fredo.

Teraz jeden z domów na terenie posiadłoœć Fleur Du Lac jest do kupienia za 3,747 mln dolarów czyli prawie 13 mln złotych.

Wystawiony na sprzedaż dom to czeœć ogromnej posiadłoœci zbudowanej dla przedsiębiorcy i milionera Henry'ego Kaisera w 1938 roku, która ma powierzchnię około 6 hektarów. Stojš tam dwa duże domy i 22 mniejsze tzw. chateau czyli domy dla goœci. Wszystkie z widokiem na jezioro.

Posiadłoœć była domem wakacyjnym dla Kaisera, jego rodziny oraz licznych partnerów biznesowych. Kaiser - syn niemieckich imigrantów - był jednych z podwykonawców tamy Hoovera, a także właœcicielem, stoczni i deweloperem.

Henry Kaiser sprzedał ogromnš posiadłoœć w latach 60. XX wieku. W latach 70. na terenie Fleur Du Lac kręcono wiele scen z drugiej częœci filmu "Ojciec Chrzestny" Francisa Forda Coppoli.

Teraz na sprzedaż jest jeden z okazałych domów na terenie posiadłoœci - tzw. Rezydencja 13 o powierzchni około 343 metrów kwadratowych z trzema sypialniami, czterema łazienkami, dużš kuchniš, jadalniš oraz obszernym salonem z kominkiem a także bibliotekš.

Z dużych okien domu rozcišga się przepiękny widok na jezioro Tahoe a także góry Sierra Nevada.

Nowy właœciciel domu będzie mógł korzystać z infrastruktury posiadłoœci: dwóch kortów tenisowych, całorocznego spa, basenu na dworze, siłowni oraz przystani, a także specjalnej obsługi.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL