Paul Meehan, Bain&Company: Nadchodzą trudne miesiące dla Europy

aktualizacja: 18.09.2016, 21:23
Foto: materiały prasowe

Brexit zaburzył kruchą biznesową równowagę w Europie - mówi Paul Meehan, dyrektor zarządzający Bain&Company na region EMEA.

W Europie do niedawna panował względny spokój ekonomiczny, który został zburzony przez Brexit. Jakie kroki powinni podjąć przedsiębiorcy by przygotować się na nadchodzące perturbacje, będące następstwem Brexitu w najbliższych miesiącach?

Europa, a w szczególności jej zachodnia część, przechodziła ostatnio przez fazę swoistego odbicia rynkowego pomimo, że wskaźniki wzrostu były nieco poniżej tych sprzed kryzysu, a zmienność rynku wciąż pozostawała na stosunkowo wysokim poziomie. Choć minęło już trochę czasu od głosowania w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, tak naprawdę jeszcze nie wiemy co się za tą decyzją będzie kryło. Formowany dopiero plan Brexitu nie pozwala nawet określić, które z gałęzi zachodnioeuropejskiej gospodarki są narażone na straty. Dla firm i inwestorów Brexit może być jednak jedną z niewielu okazji do zrobienia kroku wstecz - odświeżenia strategii wzrostu, przewartościowania planów inwestycyjnych, lepszego zarządzania ryzykiem, czy śledzenia dodatkowych trendów, które mogą pojawić się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE