Maciej Mataczyński: Banki muszą oszacować ryzyka

aktualizacja: 12.09.2017, 21:06
Foto: materiały prasowe

Oprócz producentów OZE pozwaliśmy też banki - mówi Maciej Mataczyński profesor, partner zarządzający SMM Legal- reprezentuje Energę.

Rz: Co ze spłatą 10 mld zł kredytów zaciągniętych pod farmy po decyzji o unieważnieniu umów długoterminowych, które stanowiły ich zabezpieczenie?

Maciej Mataczyński: Oprócz producentów OZE pozwaliśmy też banki. Bo to one były stroną umów z Energą i w wielu przypadkach to im spółka bezpośrednio płaciła należności.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE