Na rynku pracy powieje chłodem

aktualizacja: 12.06.2017, 21:16
Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

Z najnowszego raportu Manpower wynika, że maleje różnica między tymi firmami, które chcą zatrudniać, a tymi, które planują zwalniać. Czy to oznacza, że na rynku pracy dobrze już było? Niekoniecznie.

Pracodawcy, widząc, jakie problemy napotykają w pozyskiwaniu pracowników, wolą poczekać, niż podnosić wynagrodzenia. Może to niestety oznaczać, że po wstrzymaniu w ubiegłym roku inwestycji teraz część przedsiębiorstw zdecyduje się na zamrożenie zatrudnienia.

Zmianom podlega nie tylko rynek pracy, ale też cała gospodarka. W modzie są teraz innowacje i optymalizacje. I nie chodzi tu tylko o outsourcing. Nowoczesne technologie i najnowsze rozwiązania powodują, że niekoniecznie musimy zatrudniać nowe osoby. Część zadań wykona komputer/robot/dron czy aplikacja, a część pracy zlecimy w centrum usług wspólnych.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE