Wynajem

Nowy gracz na rynku najmu

Rezydenci mają do dyspozycji m.in. 25-metrowy basen, salę kinową, symulator do gry w golfa, w pełni wyposażoną siłownię, spa, saunę fińską, łaźnię parową - zapewnia inwestor
Materiały Inwestora
Na polski rynek najmu luksusowych apartamentów wchodzi firma No.44. Najtańsze lokum z jej oferty kosztuje 2 tys. euro miesięcznie.

Inwestorem No. 44 jest międzynarodowy fundusz inwestycyjny Catella, który w lipcu ubiegłego roku rozpoczął swoją działalność w Polsce, kupując 72 apartamenty, czyli łącznie dziewięć pięter, w apartamentowcu Złota 44.

Dla ekspatów i dyplomatów

No. 44 zaoferuje najem długoterminowy dla takich grup klientów jak: szefowie zagranicznych firm, kadra menedżerska wysokiego szczebla, ekspaci czy dyplomaci. Wysokość miesięcznego czynszu zaczyna się od około 2 tys. euro. - Zaaranżowane i wyposażone apartamenty pokazowe są już gotowe i wkrótce mają zostać zaprezentowane - zapewnia inwestor.

- Do tej pory rynek najmu luksusowego w Warszawie był dość rozproszony, nie miał systemowego charakteru i bazował głównie na ustnych rekomendacjach. Zauważyliśmy tę niszę i postanowiliśmy ją zagospodarować, oferując transparentne, zintegrowane i zinstytucjonalizowane usługi długoterminowego najmu o najwyższych, światowych standardach - mówi Markus Wiegleb, Portfolio Manager w Catella. - To zupełnie nowy produkt w tej części Europy, który spełnia oczekiwania naszych obecnych międzynarodowych klientów i niewątpliwie przyciągnie nowych. Piętro rekreacyjne, przestrzeń wspólna dla mieszkańców czy dostępne sale konferencyjne sprzyjają prowadzeniu w budynku życia towarzyskiego i zawodowego.

No. 44 zachwala, że - zgodnie z nurtem wellbeing - w Złotej 44 całe ósme piętro w całości przeznaczone jest na strefę rekreacyjną dla mieszkańców budynku. Rezydenci mają do dyspozycji m.in. 25-metrowy basen, salę kinową, symulator do gry w golfa, w pełni wyposażoną siłownię, spa, saunę fińską, łaźnię parową i wiele innych. Ofertę rekreacyjną uzupełnia przestronny 400-metrowy taras z całorocznym jacuzzi.

Kto jest inwestorem

Catella Wohnen Europa jest otwartym publicznym funduszem inwestycyjnym działającym zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem inwestycyjnym. Oprócz apartamentów w Złotej 44 do portfela inwestora należą również nieruchomości mieszkalne w Danii, Niemczech, Hiszpanii i Holandii.

Spółka jest częścią grupy Catella Real Estate AG, firmy zarządzającej inwestycjami, która zajmuje się projektowaniem, strukturyzacją i zarządzaniem w zakresie produktów funduszowych. Firma zarządza obecnie sześcioma otwartymi wzajemnymi funduszami nieruchomości oraz dwunastoma otwartymi specjalnymi funduszami nieruchomości o całkowitej kwocie inwestycji wynoszącej 3,1 mld euro.

Catella Real Estate AG jest spółką zależną szwedzkiej firmy inwestycyjnej Catella AB z siedzibą w Sztokholmie. Catella należy do największych pozabankowych przedsiębiorstw inwestycyjnych i konsultingowych w Skandynawii. Spółka zatrudnia około 600 osób w 12 krajach, specjalizuje się w usługach finansowych i zarządzaniu aktywami (wartość aktywów w portfolio spółki wynosi około 16,0 mld euro).

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL