Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wynajem

Nowy gracz na rynku najmu

Rezydenci majš do dyspozycji m.in. 25-metrowy basen, salę kinowš, symulator do gry w golfa, w pełni wyposażonš siłownię, spa, saunę fińskš, łaŸnię parowš - zapewnia inwestor
Materiały Inwestora
Na polski rynek najmu luksusowych apartamentów wchodzi firma No.44. Najtańsze lokum z jej oferty kosztuje 2 tys. euro miesięcznie.

Inwestorem No. 44 jest międzynarodowy fundusz inwestycyjny Catella, który w lipcu ubiegłego roku rozpoczšł swojš działalnoœć w Polsce, kupujšc 72 apartamenty, czyli łšcznie dziewięć pięter, w apartamentowcu Złota 44.

Dla ekspatów i dyplomatów

No. 44 zaoferuje najem długoterminowy dla takich grup klientów jak: szefowie zagranicznych firm, kadra menedżerska wysokiego szczebla, ekspaci czy dyplomaci. Wysokoœć miesięcznego czynszu zaczyna się od około 2 tys. euro. - Zaaranżowane i wyposażone apartamenty pokazowe sš już gotowe i wkrótce majš zostać zaprezentowane - zapewnia inwestor.

- Do tej pory rynek najmu luksusowego w Warszawie był doœć rozproszony, nie miał systemowego charakteru i bazował głównie na ustnych rekomendacjach. Zauważyliœmy tę niszę i postanowiliœmy jš zagospodarować, oferujšc transparentne, zintegrowane i zinstytucjonalizowane usługi długoterminowego najmu o najwyższych, œwiatowych standardach - mówi Markus Wiegleb, Portfolio Manager w Catella. - To zupełnie nowy produkt w tej częœci Europy, który spełnia oczekiwania naszych obecnych międzynarodowych klientów i niewštpliwie przycišgnie nowych. Piętro rekreacyjne, przestrzeń wspólna dla mieszkańców czy dostępne sale konferencyjne sprzyjajš prowadzeniu w budynku życia towarzyskiego i zawodowego.

No. 44 zachwala, że - zgodnie z nurtem wellbeing - w Złotej 44 całe ósme piętro w całoœci przeznaczone jest na strefę rekreacyjnš dla mieszkańców budynku. Rezydenci majš do dyspozycji m.in. 25-metrowy basen, salę kinowš, symulator do gry w golfa, w pełni wyposażonš siłownię, spa, saunę fińskš, łaŸnię parowš i wiele innych. Ofertę rekreacyjnš uzupełnia przestronny 400-metrowy taras z całorocznym jacuzzi.

Kto jest inwestorem

Catella Wohnen Europa jest otwartym publicznym funduszem inwestycyjnym działajšcym zgodnie z obowišzujšcym w Niemczech prawem inwestycyjnym. Oprócz apartamentów w Złotej 44 do portfela inwestora należš również nieruchomoœci mieszkalne w Danii, Niemczech, Hiszpanii i Holandii.

Spółka jest częœciš grupy Catella Real Estate AG, firmy zarzšdzajšcej inwestycjami, która zajmuje się projektowaniem, strukturyzacjš i zarzšdzaniem w zakresie produktów funduszowych. Firma zarzšdza obecnie szeœcioma otwartymi wzajemnymi funduszami nieruchomoœci oraz dwunastoma otwartymi specjalnymi funduszami nieruchomoœci o całkowitej kwocie inwestycji wynoszšcej 3,1 mld euro.

Catella Real Estate AG jest spółkš zależnš szwedzkiej firmy inwestycyjnej Catella AB z siedzibš w Sztokholmie. Catella należy do największych pozabankowych przedsiębiorstw inwestycyjnych i konsultingowych w Skandynawii. Spółka zatrudnia około 600 osób w 12 krajach, specjalizuje się w usługach finansowych i zarzšdzaniu aktywami (wartoœć aktywów w portfolio spółki wynosi około 16,0 mld euro).

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL