Spółki Skarbu Państwa szybciej podnoszą płace

aktualizacja: 28.08.2017, 19:21
Foto: Bloomberg

Zamiast zwiększać miesięczne wynagrodzenie, zarządy wolą dawać premie i nagrody.

W tym roku wyraźnie wzrosła presja na wynagrodzenia w spółkach z bezpośrednim lub pośrednim udziałem Skarbu Państwa. W efekcie firmy zmuszone są ponosić z tego tytułu wyższe koszty niż w 2016 r. Zarządy starają się jednak podwyżki uzależnić od osiąganych przez spółki zysków. W efekcie więcej wydają na płace, ale w formie nagród i premii, nie podwyżek zasadniczych uposażeń.– W niedalekiej przyszłości można się spodziewać dalszych zwyżek wynagrodzeń w całej gospodarce. Będą one jednak bardziej zróżnicowane niż dziś, m.in. w zależności od branży czy realizowanych przez spółki inwestycji – twierdzi Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.
Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE