Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wydawnicze Premiery Miesišca

Luca D’Andrea - "Istota zła"

Niektóre góry dużo bardziej od innych sš naznaczone ciężarem milionów lat, które je uformowały. Tutaj czas przybiera konkretnš, fizycznš formę – staje się swego rodzaju bytem. I wcale nie oznacza to, że byt ten jest przyjazny. Poza tym góry uczš nas tego, co naprawdę istotne: jeden gram za dużo w plecaku spowalnia mnie, jeden za mało może nieœć ze sobš poważne konsekwencje. Ale my przestaliœmy dbać o to, co naprawdę istotne. Staramy się nadać zjawiskom naturalny ludzki charakter, ale góry, które bezlitoœnie pokazujš nasze własne ograniczenia oraz nasz dystans do tego, co fundamentalne, w pewien sposób potwierdzajš, że jest zupełnie na odwrót. – Luca D’Andrea

Wydarzenie literackie roku!


Thriller, o który walczš wydawcy z całego œwiata!


Autor, którego krytycy stawiajš w jednym rzędzie z Kingiem, Lovecraftem, Deaverem i Jo Nesbo.


Jeden z 10 najlepszych tytułów wg dziennika „La Stampy”

 

Brutalna zbrodnia, porażajšca pierwotnš grozš natura, obsesja i pradawna, przyczajona Bestia. Ta historia wcišga, porusza i trzyma w napięciu do końca!

Amerykanin, filmowiec dokumentalista, Jeremiasz Salinger przeprowadza się wraz z żonš Annelise i 5-letniš córkš Clarš z Nowego Jorku do Siebenhoch, małej wioski w górach Południowego Tyrolu. Zafascynowany miejscowym krajobrazem, postanawia nakręcić dokument o pracy ratowników górskich. Błogi spokój i harmonia kończš się podczas jednej z akcji ratunkowych. Zachłannoœć Salingera, który razem z ratownikami i kamerš wsiadł do œmigłowca, doprowadza do tragedii, w której ginie cała załoga. Salinger jako jedyny, cudem unika œmierci.

Co się w górach wydarzyło, w górach pozostanie.

Nękany atakami paniki i poczuciem winy próbuje uporać się z traumš i stresem pourazowym. Odrzuca terapię lekami i postanawia zmierzyć się z najciemniejszš otchłaniš ludzkiej natury i gór. Przypadkiem trafia na temat brutalnej masakry w wšwozie Bletterbach – niebezpiecznym i owianym legendami miejscu kryjšcym skamieniałoœci i koszmary sprzed 280 milionów lat – której rozwikłanie staje się jego niebezpiecznš obsesjš.

Nikomu nigdy nie udało się powrócić z jaskini Bletterbach. Tam na dole czai się piekło.

Mimo że od tragedii minęło ponad trzydzieœci lat, sprawa cišgle nie została wyjaœniona. W miasteczku panuje zmowa milczenia, a chronišca tradycję i wspomnienia przodków społecznoœć wyparła zdarzenie z pamięci. Ludzie wierzš, że w wšwozie czai się zło, którego lepiej nie budzić. Zło tak pradawne i groŸne jak sama Ziemia.

 

ródło: Materiał partnera

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL