Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wydawnicze Premiery Miesišca

"W labiryncie obłędu” - Jolanta Kosowska

Jolanta Kosowska stawia na thriller. Autorka zabiera czytelnika w porywajšcš podróż do Toskanii, przyprawionš miłoœciš, namiętnoœciš, szaleństwem i zbrodniš. Powieœć „W labiryncie obłędu” ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest już dostępna w księgarniach.

 

 

 

„W labiryncie obłędu” to najnowsza powieœć Jolanty Kosowskiej wydana przez wydawnictwo Novae Res. Historia wziętego psychoterapeuty Wojciecha Krzewińskiego, stosujšcego niekonwencjonalne metody terapii, przysparzajšce mu zarówno zachwyconych pacjentów, jak i zagorzałych wrogów. Pewnego dnia nieznajomy mężczyzna przekazuje głównemu bohaterowi wiadomoœć, że Karolina, jego dawna miłoœć, potrzebuje pomocy. Młoda, ale odnoszšca już sukcesy malarka, mieszka i pracuje od ponad roku w Toskanii. Na jesieni planuje dużš wystawę we Florencji i wydaje się być ostatniš osobš, która mogłaby wymagać psychoterapii. Cała sprawa pachnie szytš grubymi nićmi mistyfikacjš. Mimo to Wojtek postanawia pojechać do hotelu, w którym miała się zatrzymać Karolina. Niedługo potem zaczynajš mnożyć się pytania bez odpowiedzi…

Tym razem Jolanta Kosowska zabiera czytelnika w podróż do malowniczej Toskanii i pozwala mu cieszyć się jej urokami. W intrygujšcy sposób splata losy bohaterów i wiedzie ich labiryntem prowadzšcym do obłędu. Po przyjeŸdzie do Włoch, bohaterka powieœci odnawia znajomoœć z przyjaciółkš ze studiów – Francescš, która pomaga jej znaleŸć ciekawš i stabilnš pracę. Wszystko układa się pięknie, aż do momentu, w którym w życiu młodej Polki dochodzi do dziwnych epizodów, a ona sama zaczyna zachowywać się jakby miała zaburzenia psychiczne. Komu i dlaczego zależy na tym, by życie malarki zamienić w koszmar, doprowadzić do tego, aby uwierzyła we własne szaleństwo i stanęła na skraju przepaœci?

 

Zastosowane przez autorkę dwie formy narracji nie tylko pozwalajš lepiej poznać i zrozumieć bohaterów, ale też sprawiajš, że przebieg akcji nie jest jednostajny i chronologiczny. A to w dużym stopniu ułatwia utrzymanie intrygi w tajemnicy oraz prowokuje czytelnika do stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Jednak im więcej wie, tym więcej pojawia się wštpliwoœci.

 

Przemyœlana fabuła, wartka akcja i plastyczny język sprawiajš, że czytelnik nawet nie zauważa, kiedy zaczyna płynšć na falach ksišżki i razem z bohaterem snuje domysły oraz wycišga wnioski. Autorka sprytnie manipuluje odbiorcš, odwracajšc jego uwagę od pozornie nieistotnych detali, ale poczucie, że „coœ” mu umyka pozostaje w jego œwiadomoœci do ostatnich stron powieœci. A kiedy prawda wychodzi na jaw, aż trudno jest uwierzyć, że taka motywacja była motorem sprawczym przedstawionych wydarzeń.

 

„W labiryncie obłędu” to fascynujšca, nasycona emocjami gra balansujšca na granicy złudzeń i rzeczywistoœci. Porywajšca podróż do Toskanii przyprawiona miłoœciš, namiętnoœciš, szaleństwem i zbrodniš. To nietuzinkowe połšczenie powieœci obyczajowej, psychologicznej i sensacji. Ksišżka odróżniajšca się od dotychczasowych publikacji autorki, ale niemniej intrygujšca. Jeżeli lubicie dreszcz emocji, niebanalne podróże literackie, które na długo pozostajš w pamięci i macie doœć jesiennej aury za oknem, to powinniœcie wybrać się na wycieczkę do skšpanych w słońcu Włoch w towarzystwie Wojtka i Karoliny. Polecam.

 

Agnieszka Trzeœniewska

http://nieczytam.blogspot.com

 

 

 

ródło: MATERIAŁ PARTNERA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL