Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wybory samorzšdowe

Sondaż: Ujazdowski we Wrocławiu nie wszedłby nawet do drugiej tury

Fotorzepa/ Radek Pasterski
Kazimierz Michał Ujazdowski, były wiceprezes Prawa i Sprawiedliwoœci, a obecnie kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia nie tylko przegrałby w wyborach samorzšdowych z Jackiem Sutrykiem, który ma być popierany przez obecnego prezydenta Rafała Dutkiewicza, ale nie wszedłby nawet do drugiej tury - wynika z sondażu instytutu IBRiS.

Jak donosi "Gazeta Wrocławska", badanie zostało zamówione przez klub w radzie miasta Rafała Dutkiewicza. Sondaż miał na celu sprawdzenie, czy Jacek Sutryk, dyrektor departamentu spraw społecznych w ratuszu, miałby szansę na wygranš, gdyby oprócz obecnego prezydenta miasta wsparłyby go Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Oficjalnie kandydatem Nowoczesnej jest Michał Jaros, który jednak nie został uwzględniony w badaniu jako osobny kandydat.

Na pytanie, czy możliwe sš wspólne listy w porozumieniu klubu Dutkiewicza z SLD i Nowoczesnš, w Radiu Wrocław odpowiadał Jarosław Krauze, szef klubu prezydenta w radzie miasta. - Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Wrocławianie widać, czego od nas oczekujš. I to my musimy sprostać oczekiwaniu, żeby znaleŸć takie rozwišzanie, które będzie służyło jak najlepiej sprawie znalezienia najlepszych rozwišzań dla miasta Wrocławia - mówił.

Sutryk, który oficjalnie nie jest jeszcze kandydatem, ale Dutkiewicz oficjalnie zadeklarował, że widziałby go jako swojego następcę, mógłby w pierwszej turze wyborów we Wrocławiu liczyć na 32,5 procent poparcia.

Na drugim miejscu w sondażu znalazła się Mirosława Stachowiak-Różecka, kandydatka Prawa i Sprawiedliwoœci, której poparcie zadeklarowało 19,9 proc. badanych. Dopiero na trzecim miejscu znalazł się Kazimierz Michał Ujazdowski, zadeklarowany przez Grzegorza Schetynš jako kandydat Platformy Obywatelskiej. W sondażu uzyskał 14,5 proc. poparcia.

Kolejne miejsca w badaniu zajęli: Jerzy Michalak z Dolnoœlšskiego Ruchu Samorzšdowego (10,2 proc.), Małgorzata Tracz, popierana przez partię Razem i Zielonych (4,8 proc.) i Waldemar Bednarz z Kukiz’15 (4,2 proc.). 13,9 procent badanych nie wie jeszcze na kogo będzie głosować - podkreœla "Gazeta Wrocławska", która opublikowała wyniki sondażu.

W drugiej turze Jacek Sutryk wygrałby zarówno z Ujazdowskim (47,6 proc. do 19,9 proc. przy 9,6 proc. niezdecydowanych i 22,9 proc., którzy by nie głosowali) oraz Stachowiak-Różeckš (60,3 proc. do 28,3 proc., przy 3,6 proc. niezdecydowanych i 7,8 proc. niegłosujšcych).

 

Badanie zostało przeprowadzone przez IBRiS metodš wywiadów telefonicznych na próbie 500 mieszkańców Wrocławia.

ródło: rp.pl/ Gazeta Wrocławska, Radio Wrocław

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL