Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Nevada: Trzecie z rzędu prawyborcze zwycięstwo Donalda Trumpa

AFP
Donald Trump wygrał prawybory prezydenckie organizowane przez Partię Republikańskš w Nevadzie - informuje Associated Press.

Dla Trumpa to prawyborcze zwycięstwo w trzecim kolejnym amerykańskim stanie - wczeœniej wygrał w New Hampshire i Karolinie Południowej. Z kolei w czasie prawyborów w Iowa Trump zajšł drugie miejsce - za Tedem Cruzem.

 

W Nevadzie to właœnie Cruz i Marco Rubio zajęli drugie i trzecie miejsce (na razie nie wiadomo, który z nich uzyskał lepszy wynik). Według wstępnych wyników na Trumpa głosowało ok. 40 proc. wyborców w tym stanie, z kolei Cruz i Rubio uzyskali po nieco ponad 20 proc. głosów.

Zwycięstwo w Nevadzie oznacza, że Trump zapewnił sobie głosy 68 spoœród 2472 delegatów, którzy wybiorš kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta.

Nevada to czwarty stan, w którym zmierzyli się w prawyborach kandydaci Partii Republikańskiej. W wyœcigu pozostało już tylko pięć osób (z poczštkowych 17), w tym oprócz Trumpa senator z Florydy Marco Rubio, który wyrasta na czołowego kandydata establishmentu Partii Republikańskiej i alternatywę dla Trumpa, a także ultrakonserwatywny senator z Teksasu Ted Cruz, były neurochirurg Ben Carson oraz gubernator z Ohio John Kasisch.

ródło: AP/PAP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL