Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Miliony internautów tršbiš na Trumpa

Internet
Szwedzka agencja reklamowa stworzyła stronę internetowš, na której internauci mogš tršbić na Donalda Trumpa. Twórcy stroni wykorzystali fakt, że słowo "trump" w języku angielskim można przetłumaczyć m.in. jako odgłos tršbki.

"Why Donald Trum when you can Trump Donald?" (dosł. Czemu Donald Trump, skoro można tršbić na Donalda) - taki slogan towarzyszy stronie stworzonej przez szwedzkš agencję reklamowš Animal. Strona cieszy się ogromnš popularnoœciš w Szwecji - na tamtejszym Twitterze hashtag #TrumDonald cieszył się 4 lutego większš popularnoœciš niż hashtag #DonaldTrump. Stronę odwiedzajš miliony użytkowników, którzy chcš tršbić na miliardera, starajšcego się o nominację prezydenckš w prawyborach organizowanych przez Partię Republikańskš w USA.

Odwiedzajšcy stronę przyciskajšc klawisz myszy mogš tršbić na Donalda Trumpa, zdmuchujšc mu z głowy jego słynnš fryzurę. Czasem z tršbki wydobywa się też biało-czerwono-niebieskie konfetti (nawišzanie do kolorów amerykańskiej flagi).

Jacob Sempler, pracownik agencji Animal tłumaczył, że pomysł stworzenia takiej strony pojawił się w momencie, gdy pracownicy agencji zorientowali się, że domena trumpdonald.org jest dostępna. Sempler przyznał, że jest zaskoczony popularnoœciš strony. - Wyglšda na to, że ludzie w Szwecji œledzš amerykańskš politykę. Szwedzi nie mogš głosować w amerykańskich wyborach - więc my oddaliœmy swój głos tworzšc stronę. To nasz sposób na skomentowanie wydarzeń na amerykańskiej scenie politycznej - mówił.

ródło: thelocal.se

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL