Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wolnoœć

Korwin-Mikke do Dorna: Dla ziemi Izraela wolno kłamać?

Fotorzepa/ Piotr Guzik
Izraelski premier, Izaak Shamir, zasłynšł wypowiedzianš otwarcie maksymš: "Dla dobra ziemi Izraela wolno kłamać”.To jak to jest, p. Ludwiku? - pyta na swoim profilu na Facebooku Janusz Korwin-Mikke, kierujšc to pytanie do byłego marszałka Sejmu Ludwika Dorna.

Korwin-Mikke komentuje w ten sposób wywiad udzielony przez Dorna "Wprost", w którym marszałek Sejmu - jak pisze lider partii "Wolnoœć" - "wytyka ludziom antysemityzm".

"...albo taki ksišdz Henryk Zieliński, który opowiada w mediach, że żydzi majš innš, niż chrzeœcijanie, koncepcję prawdy, że dla żyda to jest prawdziwe, co jest dla niego korzystne" - cytuje Dorna Korwin-Mikke.

Polityk cytuje następnie byłego premiera Izraela Izaaka Shamira w kontekœcie słów Henry'ego Kissingera, który miał stwierdzić, że Żydzi oszukali USA ws. bomby atomowej.

"Jest rzeczš godnš uwagi, jak Żydzi automatycznie broniš wspólnej sprawy – nawet, gdy jest ona nieco podejrzana" - podkreœla Korwin-Mikke stwierdzajšc następnie, że - "co jest istotne" - "ojciec Ludwika Dorna nazywał się Henryk Dornbaum" (ojciec byłego wicepremiera pochodził z zasymilowanej rodziny żydowskiej z Tarnopola, w latach 60-tych Dornbaumowie zmienili nazwisko na Dorn).

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL