Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wolnoœć

Korwin-Mikke o Kukizie: Chimeryczny artysta, nie polityk

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz w czasie spotkania z wyborcami 3 lutego oœwiadczył, że Kukiz'15 przed wyborami samorzšdowymi nie stworzy koalicji z Wolnoœciš Janusza Korwin-Mikkego. "To po prostu chimeryczny artysta, a nie polityk..." - ocenił na swoim profilu an Facebooku Korwin-Mikke.

O słowach Kukiza na spotkaniu poinformował "Najwyższy Czas". Kukiz pytany o koalicję z Wolnoœciš odpowiedział, że "raczej jest na nie". Tłumaczšc powody takiej decyzji powiedział, że choć "chcę ludzi z partii Wolnoœć" to jednak obawia się, że Korwin-Mikke "mógłby mu wycišć jakiœ numer".

 

"Nie zdziwiło mnie to" - pisze z kolei na Facebooku Korwin-Mikke. "10 dni temu ustaliliœmy, że ew. koalicję uzależniamy od badań, czy to dobry ruch - po czym... p. Kukiz przestał odpowiadać na telefony i SMSy" - pisze Korwin-Mikke.

Lider Wolnoœci pisze następnie, że "podobno w Kukiz'15 przewagę zdobyła wroga Wolnoœci opcja 'zwišzkowa'".

"Mnie ludzie wmawiajš, że p.Kukiz stale realizuje linię swoich przyjaciół, pp. (Grzegorza) Schetyny i (Pawła) Wojtunika - ja uważam, ze jest to po prostu chimeryczny artysta, a nie polityk" - dodaje.

O ewentualnej współpracy Kukiza z Korwin-Mikkem głoœno było już w czasie kampanii prezydenckiej z 2015 roku - wtedy jednak polityków podzieliła kwestia JOW-ów forsowanych przez Kukiza a skrytykowanych przez Korwin-Mikkego.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL