Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wolnoœć

Korwin-Mikke: Gdybym rzšdził Francjš, muzułmanie mieliby meczety

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
- Zdecydowanie wolę, gdy muzułmanie się modlš, niż gdy gwałcš lub mordujš. A modlš się na ulicach, bo we Francji (w odróżnieniu od Anglii) nie majš meczetów - napisał Janusz Korwin-Mikke, komentujšc film, na którym muzułmańskie modlitwy przerwane sš przez œpiewanie "Marsylianki".

Film zamieœcił przed trzema dniami rosyjskojęzyczny profil "Religia - opium". Widać na nim, jak grupa ludzi z transparentem "Stop nielegalnym modlitwom na ulicy" intonuje "Marsyliankę" w odpowiedzi na rozpoczęcie modlitwy przez muzułmanów.

- Kompletne zdziczenie. Czym innym jest brak zgody na wciskanie nam nachodŸców, nie zapraszanie ich do siebie, nie płacenie nygusom forsy za bezdurno - a czym innym przeszkadzanie ludziom w modlitwie - komentuje wideo Janusz Korwin-Mikke. - Nawet komuniœci nie zakłócali modlitw œpiewaniem "Międzynarodówki" - dodaje. Zwraca uwagę, że takie zachowanie "zachęca spokojnych muzułmanów do dżihadu".

W kolejnym wpisie na Facebooku prezes partii Wolnoœć stwierdza, że woli "gdy muzułmanie się modlš, niż gdy gwałcš lub mordujš".

- Gdybym ja rzšdził Francjš, muzułmanów byłoby zapewne dziesięć razy mniej - ale mieliby meczety. A zakłócanie modlitw - czy w Polsce zakłócanie procesyj - jest niedopuszczalne - pisze Korwin-Mikke. - Choć po cichu można się cieszyć, że sš we Francji ludzie w razie czego umiejšcy się postawić - dodaje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL