Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wolnoœć

Janusz Korwin-Mikke: Agent Wałęsa w 1988 r. założył na polecenie władzy Solidarność II

Fotorzepa/ Robert Gardziński
"Tak zwana pierwsza Solidarnoœć, powstała w 1980 roku, została formalnie rozwišzana trzy lata póŸniej. A w 1988 agent Wałęsa razem z innymi agentami założyli na polecenie władzy Solidarnoœć II" - napisał na Facebooku Janusz Korwin-Mikke, lider partii Wolnoœć.

Poseł do Parlamentu Europejskiego rocznicę podpisania w Gdańsku Porozumień Sierpniowych skomentował słowami Stefana Kisielewskiego i porównaniem Polski do Chile, rzšdzonego przez gen. Augusto Pinocheta. "Ludzi należy złapać za pysk i wprowadzić liberalizm!" - cytuje Korwin-Mikke, uznajšc te słowa za "Podstawowe hasło przewodnie najsłynniejszego z Ojców-Założycieli Unii Polityki Realnej".

"Przesadna troska o bezpieczeństwo, która skłania do postulowania coraz to nowych œwiadczeń socjalnych, jest szkodliwa. Aby ptaki mogły latać, muszš być wypchnięte z gniazda. Jeœli tego się nie zrobi, to całe życie mogš spędzić na tej gałęzi, bo ťlatanie jest niebezpieczneŤ" - stwierdził Korwin-Mikke.

Dodał, że efekt solidarnoœciowej "rewolucji" można było przewidzieć, "ponieważ niemal zawsze taki jest wynik rewolucji". "Ja wierzę tylko albo w kontr-rewolucje – albo w powolnš ewolucję. Rewolucje tylko pogarszajš sytuację ludnoœci" - napisał. Jako przykład podał rewolucje francuskš i bolszewickš. Pierwsza z nich "zrujnowała Francję do reszty". W przypadku drugiej "obalono ohydny carat, który przez 300 lat rzšdów Romanowów skazał na œmierć 4800 ludzi – zastępujšc to rzšdami CzeKi, która taki ťprzeróbŤ miała w pół dnia".

Korwin-Mikke zaznacza, że oryginalna "Solidarnoœć" "powstała w 1980 roku, została formalnie rozwišzana trzy lata póŸniej". "A w 1988 agent Wałęsa razem z innymi agentami założyli na polecenie władzy Solidarnoœć II" - skonkludował europoseł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL