Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wojna w Syrii

Izraelski myśliwiec zestrzelony przez syryjskš armię

Tech. Sgt. Kevin Gruenwald [Public domain], via Wikimedia Commons
Izraelska armia poinformowała o zestrzeleniu swojego myœliwca przez syryjskš artylerię przeciwlotniczš. Tymczasem syryjska telewizja podaje informacje o trafieniu "więcej niż jednej izraelskiej maszyny".

Samolot brał udział w atakach na irańskie cele w Syrii. Został zestrzelony przez artylerię przeciwlotniczš.

Piloci maszyny zdołali się katapultować i wylšdowali bezpiecznie na terytorium Izraela. Trafili do szpitala na obserwację.

Izraelska armia poinformowała, że utracona maszyna to F-16. Myœliwiec miał prowadzić działania w zwišzku z wysłaniem drona nad terytorium Izraela. Dron - jak czytamy - "został przechwycony" przez œmigłowiec bojowy izraelskiej armii. 

"W odpowiedzi Izraelskie Siły Obronne (IDF) zaatakowały irańskie cele w Syrii" - podała armia.

Przed trzema dniami syryjska armia wydała oœwiadczenie, w którym oskarża izraelskie lotnictwo o atak powietrzny na jednostki syryjskiego wojska, do jakiego miało dojœć 7 lutego ok. 4 nad ranem. "Systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły większoœć wystrzelonych przez izraelskie samoloty rakiet" - głosi oœwiadczenie.

Wczeœniej izraelskie siły powietrzne informowały o niemal 100 przeprowadzonych przez siebie atakach na konwoje wojskowe syryjskiej armii i Hezbollahu, do jakich miało dojœć w cišgu szeœciu lat od wybuchu wojny domowej w Syrii.

ródło: BBC

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL