Węgiel

PGG: Związki wynegocjowały wyższe bony żywnościowe

Bloomberg
Zarząd Polskiej Grupy Górniczej podpisał 19 czerwca porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie podniesienia wartości bonów żywnościowych. To tylko jeden z postulatów, o które walczy strona społeczna.

Jak informowaliśmy, w marcu związki zawodowe domagały się zwiększenia wartości bonów żywnościowych przysługujących górnikom z obecnych 14,90 zł do 19 zł dziennie. Zgodnie z porozumieniem, od 1 lipca wartość jednostkowa posiłku w PGG będzie wynosiła 18,90 zł i 16,70 zł. Otrzymają je pracownicy związani bezpośrednio z procesem wydobycia i wzbogacania węgla.

- Podwyższenie wartości posiłków profilaktycznych w PGG nie wpłynie na przekroczenie budżetu wydatków w planie techniczno - ekonomicznym na 2017 r. i jest uzasadnione sytuacją finansową spółki – poinformował zarząd PGG.

To tylko jeden z postulatów, o które walczą związkowcy. Kluczowym jest odwieszenie wypłaty tzw. 14. pensji. Zarząd zawieszając wypłatę tego wynagrodzenia na dwa lata zobowiązał się przywrócić to świadczenie w przypadku poprawy sytuacji finansowej spółki. Zdaniem związków zawodowych, ten warunek już został spełniony.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL