Krzysztof Szlaga nowym prezesem Bogdanki

aktualizacja: 24.03.2016, 23:24
Foto: Materiały prasowe

W czwartek rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka wymieniła skład zarządu spółki. Miejsce prezesa Zbigniewa Stopy od 1 kwietnia zajmie Krzysztof Szlaga.

REDAKCJA POLECA
28.03.2016
W Polsce powstaną nowe, prywatne kopalnie węgla
21.03.2016
Wyższe nakłady na inwestycje w Enei i Bogdance
18.03.2016
Bogdanka rozczarowana decyzją sądu, cieszą się Australijczycy
10.03.2016
Bogdanka dostosuje swoją strategię do planów Enei
09.03.2016
Wynik Bogdanki na minusie
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Ze składu zarządu oprócz Stopy odwołano także Waldemara Bernaciaka, Piotra Janickiego oraz Jakuba Stęchłego. Rada powołała natomiast nowych członków zarządu. Od 1 kwietnia stanowisko zastępcy prezesa ds. finansowych obejmie Stanisław Misterek, a zastępcą prezesa ds. pracowniczych zostanie Adam Partyka.

Krzysztof Szlaga powraca do zarządu Bogdanki po krótkiej przerwie. Od 2013 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa ds. zakupów i inwestycji. Jednak po przejęciu węglowej spółki przez koncern Enea w listopadzie 2015 r. stracił to stanowisko. Teraz obejmie funkcję prezesa Bogdanki. Wcześniej Szlaga związany był m.in. z firmami KPMG, Ernst & Young oraz Roland Berger. W latach 2008 – 2010 pełnił funkcję członka zarządu w CTL Logistics., a później obejmował stanowisko dyrektora w spółce Ruch.

Roszady w zarządzie Bogdanki to pokłosie zmian w zarządzie głównego akcjonariusza spółki – Enei. Wymiana prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa ma zaś związek ze zmianą polskiego rządu po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE