Krzysztof Szlaga nowym prezesem Bogdanki

aktualizacja: 24.03.2016, 23:24
Foto: Materiały prasowe

W czwartek rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka wymieniła skład zarządu spółki. Miejsce prezesa Zbigniewa Stopy od 1 kwietnia zajmie Krzysztof Szlaga.

REDAKCJA POLECA

Ze składu zarządu oprócz Stopy odwołano także Waldemara Bernaciaka, Piotra Janickiego oraz Jakuba Stęchłego. Rada powołała natomiast nowych członków zarządu. Od 1 kwietnia stanowisko zastępcy prezesa ds. finansowych obejmie Stanisław Misterek, a zastępcą prezesa ds. pracowniczych zostanie Adam Partyka.

Krzysztof Szlaga powraca do zarządu Bogdanki po krótkiej przerwie. Od 2013 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa ds. zakupów i inwestycji. Jednak po przejęciu węglowej spółki przez koncern Enea w listopadzie 2015 r. stracił to stanowisko. Teraz obejmie funkcję prezesa Bogdanki. Wcześniej Szlaga związany był m.in. z firmami KPMG, Ernst & Young oraz Roland Berger. W latach 2008 – 2010 pełnił funkcję członka zarządu w CTL Logistics., a później obejmował stanowisko dyrektora w spółce Ruch.

Roszady w zarządzie Bogdanki to pokłosie zmian w zarządzie głównego akcjonariusza spółki – Enei. Wymiana prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa ma zaś związek ze zmianą polskiego rządu po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE