Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Warszawa

Bogumiła Górnikowska: Byłam kuratorem przy reprywatyzacji

Bogumiła Górnikowska
rp.pl
- Myœlę, że publiczne wywołanie mojego nazwiska, ma na celu uderzenie w Platformę Obywatelskš. Jestem gotowa stawić się na komisji reprywatyzacyjnej - powiedziała w programie #RZECZoPOLITYCE Bogumiła Górnikowska, adwokat.

Goœciem programu Jacka Nizinkiewicza była Bogumiła Górnikowska. Wypowiedziała się na temat reprywatyzacji w Warszawie i jej uczestnictwa w procesie. - Nie brałam udziału w złodziejskiej, dzikiej reprywatyzacji. Byłam natomiast powołana jako kurator w tej sprawie. Kiedy zostałam kuratorem nie wiedziałam, że reprezentuję Aleksandra Piekarskiego, osobę która miała ponad sto osiemnaœcie lat. Ta kuriozalna sytuacja jest wynikiem braku informacji na temat właœcicieli przedwojennych kamienic. Nie mieliœmy danych, żeby sprawdzić i zidentyfikować wszystkie osoby – powiedziała.

Córka Zbigniewa Ćwiškalskiego wypowiedziała się również o etapach swojej kariery zawodowej i momencie rozpoczęcia pracy jako kurator. - Propozycja, żebym została kuratorem w reprywatyzacji, padła w 2007 r. Nie miało to nic wspólnego z moim ojcem, nikt nie przewidywał, że Platforma wygra wybory. Wczeœniej także pełniłam takie funkcje i nie miało to zwišzku z póŸniejszym objęciem stanowiska ministra sprawiedliwoœci przez mojego tatę. Myœlę, że publiczne wywołanie nazwiska, ma na celu uderzenie w Platformę Obywatelskš. Jestem gotowa stawić się na komisji reprywatyzacyjnej Patryka Jakiego – zapowiedziała.

Górnikowska oceniła swojš pracę przy sprawach reprywatyzacji. - Jeżeli mówimy o przejęciu kamienic, to trzeba powiedzieć, że były to zwroty zarzšdu. O ten zarzšd występowali spadkobiercy. Kurator działała w interesie osób, które reprezentuje, i tak było w moim przypadku. Chroniłam jak najlepiej umiałam interesy swojego mocodawcy. Uważam, że wywišzałam się z tego ze starannoœciš. Nie wzbogaciłam się pracš przy reprywatyzacji – tłumaczyła.

- Dochodziło do różnych dziwnych sytuacji, na przykład biegły w sprawie był tłumaczem aktu prawnego (darowizny) z języka hebrajskiego na język polski. W ten sposób było przeprowadzone postępowanie sšdowe – oceniła.

Prawnik wypowiedziała się również o materiałach prasowych dotyczšcych jej osoby. - Artykuły, które pojawiły się na mój temat sš bardzo krzywdzšce. Cały czas walczę o swoje dobre imię. Kierowałam pozwy przeciwko dziennikarzom szkalujšcych mojš osobę w artykułach i będę dalej to robiła – powiedziała.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL