„Organizacjom liczącym poniżej 100 członków przypada 1 głos, organizacjom powyżej 100 członków – 2 głosy”. Aby zgłosić kandydata, potrzebna jest rekomendacja co najmniej dwóch organizacji.

Aby zgłosić kandydata, potrzebna jest rekomendacja co najmniej dwóch organizacji. „Ostateczny termin zgłoszenia kandydatów do prawyborów upływa z dniem 8 czerwca, piątek, godz. 23:59. Zgłoszenia można dokonać mailowo, nadsyłając krótki biogram kandydata i kandydatki i informacje o popierających go/ją min. 2 organizacjach” – czytamy w regulaminie.

 Pomysł ostro krytykuje Jan Śpiewak z Wolnego Miasta Warszawa. – Projekt regulaminu wygląda tak, jakby napisał go Aleksander Łukaszenka. Mam nadzieję, że to tylko szkic. Regulamin powinien być opracowany w sposób transparentny i demokratyczny z udziałem wszystkich organizacji miejskich a nie ich wąskiego wycinka. – mówi w rozmowie z RP.pl

 Miasto Jest Nasze wskazało, że w prawyborach mogą startować organizacje zrzeszone już w koalicji ruchów miejskich: Bemowiacy, Ochocianie Sąsiedzi, Stowarzyszenie Razem dla Wawra, Stowarzyszenie Wiatrak, Kooperacja Miejska, Sąsiedzi dla Wesołej, Rembertów Bezpośrednio, Nowy Żoliborz. „Propozycję dołączenia do koalicji i przedstawienia własnych kandydatur złożyliśmy m.in. Wola Mieszkańców , Wolne Miasto Warszawa i Janowi Śpiewakowi, Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów” – czytamy w oświadczeniu Miasto Jest Nasze opublikowanym na Facebooku.

 Z regulaminu wynika, że przewagę w głosowaniu na zgłoszonych kandydatów będą mieć organizacje już zrzeszone w koalicji, którą tworzy Miasto Jest Nasze. Samo stowarzyszenie MJN zapowiedziało, że w prawyborach wystawi swojego kandydata.

Sprostowanie MJN

Po publikacji tekstu Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zwróciło się z prośbą o sprostowanie. Jak argumentują, regulamin nie faworyzuje żadnej z organizacji.