Metro: Wstrzymana budowa kluczowej stacji

aktualizacja: 20.04.2017, 13:52
Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Z powodu nieuregulowanych kwestii własności działek wstrzymana została budowa kluczowej stacji powstającej II linii metra przy ul. Księcia Janusza w Warszawie.

REDAKCJA POLECA

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał, że nieuregulowana jest własność 6 ze 100 działek, które mają być zajęte pod powstające metro. Nie wiadomo, czy miasto ma do nich prawo.

GINB wydał tę decyzję po rozpatrzeniu odwołań m.in. Spółdzielni Mieszkaniowej "Koło" i Towarzystwa Ochrony Przyrody.

Jak mówiła RMF FM wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, jest to sytuacja "absurdalna, kuriozalna i bez precedensu". Kaznowska zauwazyła, że przed rozpoczęciem budowy dokumenty były sprawdzane przez urząd wojewody przez 9 miesięcy, zanim zostało wydane pozwolenie. 

Ratusz domaga się, aby wojewoda zwołał w trybie pilnym sztab kryzysowy, który szybko rozwiązałby problem.

Stacja "Księcia Janusza" jest kluczowa dla tego odcinka - tam miał powstać szyb dla tarcz drążących tunel metra. Zatrzymanie budowy oznacza opóźnienia i w budowie, i w ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargów na kolejne odcinki.

 

Komentarz dnia
Żródło: RMF FM

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE