Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wydawnicze Premiery Miesišca

Jerzy Ciszewski - 0jciec ‘44

Autentyczny bohater, historyczne tło i akcja na miarę Quentina Tarantino! Ciszewski oddał hołd swojemu ojcu i dał nam kawał œwietnej literatury! Polecam!

O tym, dlaczego napisałem Ojca ’44:
Wkroczyłem w œwiat moich własnych emocji, co do których nie zdawałem sobie wczeœniej kompletnie sprawy. Relacja ojciec/syn nie była mi znana. - mówi Ciszewski o swoim ojcu. - Dorastałem jednak w jakimœ trudnym do opisania: skręcaniu, konwulsjach, wyrzutach, niewiedzy.
Kim on był ? Ale co ważniejsze – kim ja jestem? Nie znałem ojca; nie znałem siebie.  Nic nie wiedziałem. Wzišłem się więc za pisanie powieœci o nim i tamtych czasach.
Jerzy Ciszewski 

Autentyczny bohater w sensacyjnej powieœci o Powstaniu Warszawskim
Ojciec ‘44 opowiada o Jerzym Ciszewskim (pseudonim „Mötz”) i jego przeżyciach w czasie powstania warszawskiego. Przygody młodego, charyzmatycznego powstańca nie pozwolš czytelnikowi odetchnšć nawet na chwilę.
Autor, Jerzy Ciszewski – syn głównego bohatera powieœci – zdecydował się opowiedzieć tę historię w sposób sensacyjny (wręcz komiksowy). Chciał wzbudzić we współczesnym czytelniku uczucia, które towarzyszyły jego ojcu. Jak sam mówi, napisał tę ksišżkę przede wszystkim dla swoich dzieci.
Główny bohater fascynuje czytelnika i sprawia, że chce się dowiedzieć więcej o motywacjach powstańców. Dlaczego zdecydowali się na udział w walce? Czy bali się œmierci, czy zdarzało im się wštpić?
Ojciec’44 to nie tylko szybkie tempo akcji, brutalnoœć wojny i niezwykle żywe dialogi. To przede wszystkim współczesna próba zrozumienia swojego ojca i innych uczestników dramatycznej walki w 1944 r.
Myœlał o œmierci. Nie o tym, czy będzie bolało, ale raczej: jak będzie tuż po? Lekko i przyjemnie? A może po prostu rozpłynie się w ciemnoœciach i niepamięci? Czy gdzieœ istnieje niebo albo piekło? Wszyscy będš biegać w koszulach jak ci wariaci od Jana Bożego?


Jerzy Ciszewski
ur. 15 wrzeœnia 1961, syn głównego bohatera ksišżki. Założyciel jednej z pierwszych agencji PR w Polsce Ciszewski Public Relations. Był dziennikarzem m.in. w Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej; pracował w rzšdzie prof. Marka Belki

 

ródło: MATERIAŁ PARTNERA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL