Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

WOŒP

Uwaga na hasztag zwišzany z Orkiestrš. Pomyliła się nawet WOŚP

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Mastercard zobowišzał się przekazać na konto Wielkiej Orkiestry Œwištecznej Pomocy 5 złotych za każdego tweeta, w którym znajdzie się hasztag #MastercardGrazWOSP lub #MastercardGrazWOŒP. Wielu użytkowników wpisuje jednak hasztag z literówkš - łšcznie z samš Orkiestrš.

Mastercard pomaga WOŒP w ten sposób już po raz pišty. W poprzednich latach zebrano w ten sposób łšcznie ponad 650 tys. zł. W samym zeszłorocznym finale - 185 tys. zł. Akcja trwa od godziny 0:00 do 23:59.

Wielu internautów wpisuje jednak hasztag z błędem - po "master" dodajšc dodatkowš literkę "d". Z wpisaniem #MasterdcardGrazWOŒP, który pojawia się już jako sugerowany hasztag przy wpisywaniu tweeta, pomyliła się nawet sama Orkiestra, zapoczštkowujšc serię błędów.

Mastercard nie potwierdził na razie, czy dokona wpłat także za wpisy z błędem.

Zgodnie z regulaminem akcji nie ma znaczenia, czy na końcu prawidłowego tweeta wpisze się "WOŒP" czy "WOSP".

Tegoroczny, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Œwištecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Pienišdze zbiera na ulicach polskich i zagranicznych miast 120 tys. wolontariuszy. W ubiegłorocznym Finale WOŒP zebrała 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL