Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

W sieci opinii

Kochać ršsia w ršsię z RAŚ-em

Anna Kozicka-Kołaczkowska
archiwum prywatne
Hasło „Kocham Polskę” nie przerywa marszu po władzę ramię w ramię z Ruchem Autonomii Œlšska.

„Dla mnie patriotyzm i odczucie, i dobre wrażenie, które ja wywożę, wyjeżdżajšc z tego kraju, to to jest rzecz opieczętowana najwyższymi emocjami" – wzleciała u Wielowieyskiej szefowa cyrku na wylocie. Jak zwykle, ni z gruchy, ni z pietruchy, a jakby z Muchy. Anny, niestety, Muchy. Ale pusty to bajer, czy freudowska wpadka?

Całodobowe uršgowisko od czapy - u Wielowieyskich, Olejnikówien, Kraœków, na skrzyżowaniach ulic, pod budkš z lodami, na przełomie Dunajca, w kukurydzy, pod jabłoniš, w œmigłowcu, na œciernisku, na plaży, ze szczurem na piersi, yorkusiem, niemowlęciem wyrwanym ze snu do medialnej ustawki, z wycieraniem w sweter jabłka złapanego na straganie – cały ten latajšcy cyrk zapowiadał się jeszcze na długie dwa miesišce. Na powyższy, zagadkowy konstrukt językowy zatliła się więc w sercu człowieka iskierka. „Wywożę wyjeżdżajšc."... Czyżby? Wywozi i wyjeżdża z syfu i folkloru tego kraju, niczym Donek z Bieńkowskš? Byłbyż to więc już ów moment, w którym „opieczętowawszy się najwyższymi emocjami", emocjami patriotyzmu niewštpliwie, czas spieprzać z Polski?

Nie można jednak wykluczyć, że w tym mętnym wywodzie chodzi nie tyle o jakiœ wyjazd, ale o zachwalenie własnego patriotyzmu, bo to ostatnio nadspodziewanie modny motyw. Problem w tym, że notorycznym blagierom mówienie o rzeczach wyższych ponad triadę z nagrania Młodej Demokratki, czyli partyjne gratisy - „impreza, wóda, żarcie", zawsze wychodzi kijowo, niezależnie czy w żywe oczy kpi z nas młody, czy też stary demokrata. Także wtedy, gdy słowa „patriotyzm" nadużywa ktoœ o wrażliwoœci krzesła i nie doœć, że haftuje o swoich „najwyższych emocjach", to jeszcze czyni to w stosunku do kraju, którego nazwa zaciska mu gardło i nie jest w stanie się przezeń przeczołgać. Notoryczni blagierzy tak majš. Bywa nawet, że nagle zaczynajš gadać tylko półgębkiem, oczy ni stšd ni zowšd zmniejszajš się im do rozmiarów główki od szpilki, głos im chrypnie a nos zaczyna kichać niby bez przyczyny.

Wobec jednak faktu, że klasyczny leming nie ruszy tyłka na ratunek nawet tonšcemu cyrkowi nadeszła kolej na projekt „Patriotyzm", czyli zanętę dla narybku faszystów normalnych, nowoczesnych. Niestety, projekt ten nie wypala. Hasło akcji „Kocham Polskę" w parę godzin po ogłoszeniu go w telewizji runęło z zaprzyjaŸnionych płotów i lumpeksów medialnych. Rymnęło jak litera „P" na czerep Stuhra w filmowej szmirze "Obywatel". Akcja „Kocham Polskę" okazała się plagiatem wieloletniej inicjatywy narodowców, a nie wszyscy majš pamięć akwariowej rybki – jak ostrzegajš internauci.

Zresztš, spójrzmy prawdzie w oczy. Projekt „Kocham Polskę" nie miał prawa się udać. Zbyt nieuleczalne jest przekonanie notorycznych blagierów, że przed sobš majš gamoni, których można zbyć byle bujdš. Szefowa cyrku na wylocie oraz całego tego lumpeksu zapytana o wołajšcš o pomstę do prokuratora nalepkę na wódce, która profanuje pamięć patriotów zastrzelonych na ulicy przez przestępczš jaruzelszczyznę, bez trzymanki blefowała do kamer:

„I powinniœmy profilaktycznie, mało że edukacyjnie, to jeszcze na dokładkę bardzo, bardzo uczyć młodych ludzi, aby nie sięgali po te napoje wysokoprocentowe, bo niekiedy kończy się to tragediš w życiu. I nikt z nas nie wie, ile potrzeba wypić, żeby potem sobie urzšdzić całe życie w nałogu. Więc warto by było, żeby młodych ludzi uczyć nawyku zdrowego, higienicznego trybu życia. I dobrej zabawy, sympatycznej zabawy, ale bez alkoholu."

Ożesz ty...Styl tej wypowiedzi, prawda o balach cyrku na wylocie i całego lumpeksu ( cytuję - „Impreza, żarcie i wóda za darmo!" ), faktyczna, pokryta hipokryzjš ruja i porubstwo tych tłustych kotów doprawdy nie rażš już ostatecznie tak bardzo jak œwiadome sprzedawanie kitu, nieinteligentnie skrywana ignorancja, brak aktualnej orientacji i nieznajomoœć historii, które złożyły się na ów absurdalny komentarz jaki poszedł w œwiat w charakterze oficjalnego, polskiego stanowiska.

Gdyby szefowa cyrku na wylocie, którego jesteœmy przymusowymi udziałowcami, miast zmyœlać dla picu wskoczyła na jabłonkę i zaczęła wesoło kukać łatwiej dałoby się jej wybaczyć. Chodzi przecież o nikczemny, polityczny wybryk niewyobrażalny w każdej stronie œwiata, o ugodzenie w najœwiętsze wartoœci naszego narodu i tabu œmierci, za co wódczanš firmę nieokrzesanych żłobów powinna spotkać poważna kara i narodowa infamia. Problem, czy szkoda wyrzšdzona narodowi, poniżenie go, niszczenie jego wizerunku wynika z czyichœ braków kompetencji, czy z perfidii nie ma najmniejszego znaczenia.

Tak, jak nie jest ważne, czy z braku koncentracji, czy œwiadomie szefowa cyrku na wylocie zwróciła się z niesłychanš, telewizyjnš, pompatycznš laudacjš do „narodu œlšskiego". A nie kadziła ona wówczas raczej górnikom, ku którym dopiero co zwróciła œmiercionoœnš broń. Konsekwencji tego „przejęzyczenia" trudno się nie przerazić, zwłaszcza, gdy realne czyny potwierdzajš jego zgubnš, karygodnš opcję. „RAŒ wiele dobrego zrobił dla Œlšska" – orzekł w tym duchu, na przykład, Tomasz Tomczykiewicz – osobnik o specyficznej umysłowoœci i niemniej skromnym uposażeniu językowym, namaszczany jednakowoż przez cyrk na wylocie do rozstrzygania kwestii historycznych, kulturowych i językowych Œlšska.

Cyrk na wylocie i jego lumpeks ostentacyjnie kolaborujš z kolumnš niemieckich separatystów i wrogów polskiego państwa, dla których w dobie ochoczych fundatorów karabinów, czołgów i rakiet jedynym partnerem z ramienia polskiej władzy powinna być prokuratura we współpracy z polskimi służbami. Przedwyborcze hasło „Kocham Polskę" nie przerywa jego marszu po władzę ramię w ramię z Ruchem Autonomii Œlšska. Lumpeks pod egidš cyrku nie niepokojony przez prokuraturę wszedł na Œlšsku z RAŒ-em w koalicję, by ršsia w ršsię realizować prawdziwš Kulturkampf oraz groŸne cele antypaństwowe.

Rocznica Pierwszego Powstania Œlšskiego przeszła toteż w tym szmatlandzie niemal bez echa, przeważnie w zwyczajowym nastroju zacukanego milczenia. Szmatland jest zbiorem nieuków, ale wyczuwa, że pamięć historyczna jest jego wrogiem. Po cóż wiedzieć, że Pierwsze Powstanie Œlšskie zaczęło się nie od żadnej idée fixe, tylko od niemieckiej żyłki do ludobójstwa? Œlšsk chwycił za broń wtedy, kiedy Niemcy jęli się masowego mordu na Polakach. Była to walka o życie z faszystami, bandytami i rabusiami w jednym opętanymi sprytnym pretekstem rasizmu.

Dokładnie 23 sierpnia 2015, kiedy Prezydent Andrzej Duda przypominał w Tallinie, do czego prowadzi spółka dwóch bandytów œwiata, w niedzielę, pracowite asy wywiadu odpaliły pierwszy sezon kina z Marcinem Dubienieckim w roli szefa szajki inwalidów. W najciekawszym momencie obok Dubienieckiego zażywały spaceru ekipy kamer medialnego lumpeksu i dzięki nim już czwarty dzień mamy ów gag na filmie oraz czerwone paski w telewizji. Jest czym na okršgło zasłaniać wtopy własne oraz zagłuszać patriotyczne poczynania Pana Prezydenta ratujšce nas przed rozbiorem, grabieżš i zagładš wojny. Szmatland jedzie na całoœć. Ta ršsia jednak nie jest niewidzialna i zapisujš się wszystkie jej wałki.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL