Ida Komorowska-Moj na stanowisku partnera i nowego szefa praktyki fuzji i przejęć w KZP

Ida Komorowska-Moj to uznany w Polsce i na świecie specjalista w dziedzinie fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym. W listopadzie b.r. objęła stanowisko Szefa Praktyki Mergers & Acquisitions (M&A) w kancelarii prawnej Kochański Zięba i Partnerzy.

Publikacja: 18.12.2017 10:10

Radca Prawny Ida Komorowska-Moj zajmuje się obsługą prawną złożonych transakcji M&A zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze unikatowych transakcji i przedsięwzięć. Specjalizuje się także w korporacyjnej obsłudze przedsiębiorstw. Doradzała największym spółkom Skarbu Państwa przy przejęciach oraz projektach typu Joint Venture. Obsługiwała najbardziej wymagające transakcje na polskim rynku. Pracuje dla spółek prywatnych i publicznych, funduszy Private Equity i Venture Capital, a także dla międzynarodowych korporacji obecnych w Polsce.

Opracowywała i przeprowadzała złożone restrukturyzacje, podziały, połączenia i likwidacje spółek z wielu sektorów gospodarki, a także wewnątrzgrupowe restrukturyzacje zadłużeń. Tworzyła struktury prawne dla funduszu funduszy oraz doradzała przy inwestycjach w projekty badawczo-rozwojowe. Doradzała przy wielu ofertach publicznych zarówno spółek krajowych, jak i zagranicznych.

Specjalizuje się również w kwestiach związanych z zarządzaniem grupami spółek i tzw. corporate governance. Opracowuje i optymalizuje istniejące zasady ładu korporacyjnego oraz wewnątrzgrupowego raportowania spółek z różnych sektorów gospodarki.

Brała udział w przygotowywaniu i komentowaniu projektów ustaw dla sektora rynków kapitałowych, a także w pracach Rady ds. Rozwoju Rynków Finansowych w Ministerstwie Finansów, gdzie współtworzyła strategię rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Od 2016 roku jest członkiem Rady Maklerów i Doradców przy Związku Maklerów i Doradców, współpracuje ze Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych i z Izbą Domów Maklerskich.

Jest prawnikiem rekomendowanym przez prestiżowy ranking IFLR 1000. Wyróżniona w rankingu Chambers & Partners Europe 2017 w kategorii Fuzje i Przejęcia jako prawnik „Up and Coming", „cieszący się ogromnym uznaniem klientów." Finalistka 2017 Euromoney LMG Europe Women in Business Law Awards, jako jedyna Polka w kategorii "Corporate".

Nawiązanie współpracy z Idą Komorowską- Moj jest konsekwencją realizowanej strategii KZP, polegającej na budowaniu wybitnego zespołu zajmującego się obsługą transakcji, który ma stanowić realną konkurencję dla najbardziej renomowanych działów prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz private equity z innych kancelarii.

Zależało nam by nasz zespół nie tylko posiadał najlepsze na rynku doświadczenie, ale też by przewyższał konkurencję świeżością, innowacyjnością, pro- aktywnym podejściem oraz dalekowzrocznością myślenia biznesowego. Zbudowany zespół składa się ze starannie dobranych osób, których kompetencje uzupełniają się - zespół który jest w stanie kompleksowo obsłużyć transakcję, zabezpieczyć różnorakie interesy klientów i jednocześnie być dla nich partnerem, a nie tylko doradcą.

Przez lata zespół KZP zdobył spore doświadczenie, a teraz Ida wraz z dotychczasowymi partnerami Rafałem Rapalą, Pawłem Cholewińskim, czy Gabrielem Olearnikiem, który niedawno dołączył do KZP jako Partner odpowiedzialny m.in. za rozwój międzynarodowych relacji, w tym z funduszami PE, tworzą grupę prawników, których w transakcji warto mieć po swojej stronie..., komentuje Rafał Zięba, Partner Zarządzający w KZP

Radca Prawny Ida Komorowska-Moj ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest również absolwentką nauk politycznych, ze specjalizacją dziennikarską. Z kancelarią Kochański Zięba i Wspólnicy związana od 2017 roku. Wcześniej pracowała m.in. w warszawskich biurach Bird & Bird, CMS Cameron McKenna, Dewey LeBoeuf (obecnie Greenberg Traurig). Biegle włada językiem angielskim.

Nieruchomości
Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sądy i trybunały
Wierzyciel powinien sprawdzić, czy dłużnik jeszcze żyje
Za granicą
Polacy niewpuszczeni na obchody wyzwolenia obozu w Ravensbrück
Sfera Budżetowa
Setki milionów dla TVP po cichu. Posłowie w Komisji Finansów Publicznych zdecydowali
Zawody prawnicze
Prokuratura Krajowa podjęła kolejne działania ws. Ewy Wrzosek