Chajec, Don-Siemion & Żyto doradcą Lords LB Asset Management przy nabyciu 100% akcji w City Parking Group

aktualizacja: 23.08.2017, 12:16

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzała Parkdema UAB, spółce celowej litewskiego funduszu inwestycyjnego Energy and Infrastructure SME Fund, zarządzanego przez Lords LB Asset Management (Lords LB), przy nabyciu 100% akcji w City Parking Group (CPG) m.in. od funduszu Royalton Partners.

REDAKCJA POLECA

Celem transakcji jest zwiększenie wzrostu CPG poprzez ekspansję działalności i dalszą konsolidację rynku. City Parking Group jest wiodącą europejską grupą oferującą rozwiązania parkingowe dla klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Jest to pierwsza inwestycja funduszu zarządzanego przez Lords LB w Polsce, który planuje dalsze akwizycje w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym.

Doradztwo CDZ objęło przeprowadzenie analizy prawnej due diligence, przygotowanie oraz negocjacje dokumentacji transakcyjnej. Zespołem prawników Kancelarii CDZ kierował Partner Maciej Kotlicki wspólnie z radcą prawnym Piotrem Rychtą, specjalizujący się w inwestycjach private equity i venture capital. W skład zespołu transakcyjnego wchodziła m.in. także Weronika Balenkowska, aplikant radcowski.

Lords LB Asset Management zarządza 14 funduszami, których aktywa osiągnęły 324 mln EUR wartości na koniec czerwca 2017 r. Skupia się głównie na nieruchomościach, ale ma też w portfelu inwestycje private equity oraz w energetykę i infrastrukturę.(Puls Biznesu)

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE