Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

W kancelariach

Chajec, Don-Siemion & Żyto doradcš Lords LB Asset Management przy nabyciu 100% akcji w City Parking Group

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzała Parkdema UAB, spółce celowej litewskiego funduszu inwestycyjnego Energy and Infrastructure SME Fund, zarzšdzanego przez Lords LB Asset Management (Lords LB), przy nabyciu 100% akcji w City Parking Group (CPG) m.in. od funduszu Royalton Partners.

Celem transakcji jest zwiększenie wzrostu CPG poprzez ekspansję działalnoœci i dalszš konsolidację rynku. City Parking Group jest wiodšcš europejskš grupš oferujšcš rozwišzania parkingowe dla klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Jest to pierwsza inwestycja funduszu zarzšdzanego przez Lords LB w Polsce, który planuje dalsze akwizycje w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym.

Doradztwo CDZ objęło przeprowadzenie analizy prawnej due diligence, przygotowanie oraz negocjacje dokumentacji transakcyjnej. Zespołem prawników Kancelarii CDZ kierował Partner Maciej Kotlicki wspólnie z radcš prawnym Piotrem Rychtš, specjalizujšcy się w inwestycjach private equity i venture capital. W skład zespołu transakcyjnego wchodziła m.in. także Weronika Balenkowska, aplikant radcowski.

Lords LB Asset Management zarzšdza 14 funduszami, których aktywa osišgnęły 324 mln EUR wartoœci na koniec czerwca 2017 r. Skupia się głównie na nieruchomoœciach, ale ma też w portfelu inwestycje private equity oraz w energetykę i infrastrukturę.(Puls Biznesu)

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL