Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

W kancelariach

CDZ doradcš Capital Partners Investment I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzała funduszowi zarzšdzanemu przez TFI Capital Partners S.A. w transakcji poœredniego zbycia na rzecz Aplitt S.A. całego pakietu udziałów w spółce Monetia Sp. z o.o. największej pod względem liczby oddziałów, spółki wyspecjalizowanej w outsourcingu transakcyjnym i obsłudze transakcji gotówkowych.

Doradztwo CDZ objęło opracowanie struktury transakcji oraz przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej.

Zespołem prawników CDZ doradzajšcym przy transakcji kierowała r.pr. Aleksandra Szyszko-Kamińska we współpracy z adw. Małgorzatš Sas-Madej z Działu Fuzji i Przejęć oraz adw. Danielem Kozłowskim z Działu Finansowania Inwestycji.

Jest to trzecia w tym roku transakcja dla Capital Partners, przy której uczestniczy CDZ. Między innymi Kancelaria doradzała przy inwestycji w sektorze nowych technologii, polegajšcej na dofinansowaniu polskiego producenta rozwišzań informatycznych, oraz przy kilkuetapowej restrukturyzacji kapitałowej spółki z sektora produkcyjnego.

Monetia Sp. z.o.o to spółka z branży fintech/rozliczeń płatniczych, która œwiadczy usługi płatnicze w charakterze krajowej instytucji płatniczej na podstawie zezwolenia KNF. Posiada ponad 700 oddziałów, a także stałš bazę 400 klientów instytucjonalnych, z którymi rozlicza się abonamentowo. Miesięcznie obsługuje w systemie niskoprowizyjnym 1,5 mln transakcji klientów detalicznych. Roczna kwota procesowanych przez Monetię płatnoœci wynosi 3,6 mld zł. (PAP Biznes)

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL