CDZ doradcą Capital Partners Investment I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

aktualizacja: 29.05.2017, 10:00

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzała funduszowi zarządzanemu przez TFI Capital Partners S.A. w transakcji pośredniego zbycia na rzecz Aplitt S.A. całego pakietu udziałów w spółce Monetia Sp. z o.o. największej pod względem liczby oddziałów, spółki wyspecjalizowanej w outsourcingu transakcyjnym i obsłudze transakcji gotówkowych.

REDAKCJA POLECA

Doradztwo CDZ objęło opracowanie struktury transakcji oraz przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej.

Zespołem prawników CDZ doradzającym przy transakcji kierowała r.pr. Aleksandra Szyszko-Kamińska we współpracy z adw. Małgorzatą Sas-Madej z Działu Fuzji i Przejęć oraz adw. Danielem Kozłowskim z Działu Finansowania Inwestycji.

Jest to trzecia w tym roku transakcja dla Capital Partners, przy której uczestniczy CDZ. Między innymi Kancelaria doradzała przy inwestycji w sektorze nowych technologii, polegającej na dofinansowaniu polskiego producenta rozwiązań informatycznych, oraz przy kilkuetapowej restrukturyzacji kapitałowej spółki z sektora produkcyjnego.

Monetia Sp. z.o.o to spółka z branży fintech/rozliczeń płatniczych, która świadczy usługi płatnicze w charakterze krajowej instytucji płatniczej na podstawie zezwolenia KNF. Posiada ponad 700 oddziałów, a także stałą bazę 400 klientów instytucjonalnych, z którymi rozlicza się abonamentowo. Miesięcznie obsługuje w systemie niskoprowizyjnym 1,5 mln transakcji klientów detalicznych. Roczna kwota procesowanych przez Monetię płatności wynosi 3,6 mld zł. (PAP Biznes)

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE