Dentons doradzał GEO Renewables w dwóch projektach wiatrowych

aktualizacja: 05.05.2016, 14:14

Warszawski Zespół Energetyki i Zasobów Naturalnych doradzał Grupie Energetyki Odnawialnej Renewables w dwóch projektach wiatrowych – sprzedaży udziałów w spółce SPV, operującej farmą wiatrową w Lubartowie na rzecz spółki IKEA oraz w transakcji wymiany udziałów w elektrowniach wiatrowych w Iłży, Jędrzychowicach i Zgorzelcu, między GEO Renewables a EDP Renewables. Obydwa projekty zostały zakończone w marcu bieżącego roku.

REDAKCJA POLECA

W ramach sprzedaży udziałów w spółce SPV, operującej farmą wiatrową w Lubartowie na rzecz spółki IKEA, prawnicy z Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych brali udział w negocjacjach dotyczących modyfikacji warunkowej umowy sprzedaży, byli także odpowiedzialni za przygotowanie i negocjacje dokumentacji przenoszącej własność udziałów oraz zamknięcie finansowania transakcji (w tym spłatę udzielonego spółce przez instytucję finansową kredytu oraz pożyczek udzielonych przez wspólników). Zespół doradzał również GEO Renewables podczas negocjacji warunkowej umowy sprzedaży udziałów w grudniu 2014 r.

W transakcji wymiany udziałów w elektrowniach wiatrowych w Iłży, Jędrzychowicach i Zgorzelcu, między GEO Renewables a EDP Renewables, prawnicy z Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych brali udział w negocjacjach warunków umowy wymiany udziałów, przygotowywaniu kolejnych aneksów do zawartego porozumienia, a także negocjacjach dotyczących przygotowania dokumentacji transakcyjnej, uwzględniającej sprzedaż udziałów w spółkach polskich i cypryjskich.

W obydwu projektach GEO Renewables klientowi doradzała Agnieszka Kulińska, counsel, wspierana przez Jana Dubińskiego, associate w warszawskim Zespole Energetyki i Zasobów Naturalnych. Ich prace koordynował Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce, kierujący warszawskim i europejskim Zespołem Energetyki i Zasobów Naturalnych.

„Nasz Zespół łączy wieloletnie doświadczenie z gruntowną znajomością sektora energetycznego. Cieszymy się, że GEO Renewables po raz kolejny powierzył nam doradztwo prawne przy realizacji istotnych projektów w sektorze wiatrowym" – powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce, kierujący warszawskim i europejskim Zespołem Energetyki i Zasobów Naturalnych.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE