Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

W kancelariach

Dentons doradzał GEO Renewables w dwóch projektach wiatrowych

Warszawski Zespół Energetyki i Zasobów Naturalnych doradzał Grupie Energetyki Odnawialnej Renewables w dwóch projektach wiatrowych – sprzedaży udziałów w spółce SPV, operujšcej farmš wiatrowš w Lubartowie na rzecz spółki IKEA oraz w transakcji wymiany udziałów w elektrowniach wiatrowych w Iłży, Jędrzychowicach i Zgorzelcu, między GEO Renewables a EDP Renewables. Obydwa projekty zostały zakończone w marcu bieżšcego roku.

W ramach sprzedaży udziałów w spółce SPV, operujšcej farmš wiatrowš w Lubartowie na rzecz spółki IKEA, prawnicy z Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych brali udział w negocjacjach dotyczšcych modyfikacji warunkowej umowy sprzedaży, byli także odpowiedzialni za przygotowanie i negocjacje dokumentacji przenoszšcej własnoœć udziałów oraz zamknięcie finansowania transakcji (w tym spłatę udzielonego spółce przez instytucję finansowš kredytu oraz pożyczek udzielonych przez wspólników). Zespół doradzał również GEO Renewables podczas negocjacji warunkowej umowy sprzedaży udziałów w grudniu 2014 r.

W transakcji wymiany udziałów w elektrowniach wiatrowych w Iłży, Jędrzychowicach i Zgorzelcu, między GEO Renewables a EDP Renewables, prawnicy z Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych brali udział w negocjacjach warunków umowy wymiany udziałów, przygotowywaniu kolejnych aneksów do zawartego porozumienia, a także negocjacjach dotyczšcych przygotowania dokumentacji transakcyjnej, uwzględniajšcej sprzedaż udziałów w spółkach polskich i cypryjskich.

W obydwu projektach GEO Renewables klientowi doradzała Agnieszka Kulińska, counsel, wspierana przez Jana Dubińskiego, associate w warszawskim Zespole Energetyki i Zasobów Naturalnych. Ich prace koordynował Arkadiusz Krasnodębski, partner zarzšdzajšcy Dentons w Polsce, kierujšcy warszawskim i europejskim Zespołem Energetyki i Zasobów Naturalnych.

„Nasz Zespół łšczy wieloletnie doœwiadczenie z gruntownš znajomoœciš sektora energetycznego. Cieszymy się, że GEO Renewables po raz kolejny powierzył nam doradztwo prawne przy realizacji istotnych projektów w sektorze wiatrowym" – powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarzšdzajšcy Dentons w Polsce, kierujšcy warszawskim i europejskim Zespołem Energetyki i Zasobów Naturalnych.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL