Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

W kancelariach

CMS doradcš roku dla funduszy Private Equity w Europie

Marek Sawicki
Informacja Prasowa
Marek Sawicki z CMS w gronie najlepszych doradców prawnych dla funduszy PE według Chambers & Partners

Kancelaria CMS otrzymała nagrodę "Pan European Legal Adviser of the Year" za rok 2015 przyznawanš przez Real Deals – specjalistycznš publikację branżowš zajmujšcš się analizš działalnoœci funduszy private equity i firm doradczych w obszarze transakcyjnym. Prestiżowe wyróżnienie - cenione zarówno wœród graczy private equity jak i branży doradczej – wręczone zostało w tym roku już po raz szesnasty.

Ostatni rok był wyjštkowy dla zespołu transakcyjnego kancelarii CMS ze względu na udział w jednych z największych M&A z udziałem funduszy PE na polskim rynku oraz w Europie Œrodkowo – Wschodniej. CMS pracowała przy trzech z najważniejszych transakcjach w regionie zakwalifikowanych przez Real Deals do finału nagrody „Emerging Europe Deal of the Year" (sprzedaż Good Food przez Resource Partners, Pet Food przez Advent International oraz sprzedaż Home.pl przez Value4Capital). Ostatecznie za transakcję roku w Europie Œrodkowo – Wschodniej" uznano sprzedaż Good Food przez Resource Partners, w której funduszowi PE doradzał zespół CMS.

„W naszym regionie w 2015 r. pracowaliœmy przy transakcjach o największej skali, wliczajšc w to kupno PPF i KAI przez Advent oraz przejęcie PKP Energetyka przez CVC" – wyjaœnia Graham Conlon partner współzarzšdzajšcy międzynarodowš praktykš private equity w CMS. David Butts, drugi z partnerów zarzšdzajšcych międzynarodowym zespołem PE w kancelarii CMS dodaje: "Poczštek tego roku na rynku transakcji PE wyglšda zachęcajšco, mamy nadzieję że kolejne miesišce przyniosš nowe szanse na zakup ciekawych spółek oraz maksymalizację wartoœci obecnego portfolio naszych klientów w Europie Œrodkowo – Wschodniej".

Oprócz doradztwa dla takich podmiotów jak CVC, Cinven, BC Partners i Advent, zespół CMS brał udział w największym wykupie w 2015 roku, w którym to AMP Capital przejęło większoœć udziałów w Angel Trains o wartoœci ponad 3,5 miliarda funtów.

CMS umocniła także swojš pozycję na polskim rynku - Marek Sawicki, partner współzarzšdzajšcy zespołem transakcyjnym w Warszawie zakwalifikowany został przez Chambers & Partners do najwyższej grupy Band 1 w ramach nominacji indywidualnych w kategorii Private Equity. CMS została uznana również za jednš z najlepszych kancelarii w kategorii PE w Polsce (Band 2) oraz najlepszš firmę prawniczš w Europie Œrodkowo –Wschodniej w kategorii Corporate/M&A (Band 1).

CMS otrzymała również tytuł "Kancelaria Prawna Roku" w ostatniej edycji prestiżowego konkursu „Diament Private Equity", organizowanego w Polsce przez Executive Club. Zwycięzca w tej kategorii wyłaniany jest w głosowaniu powszechnym członków PSIK, które zrzesza inwestorów private equity oraz venture capital aktywnych na polskim rynku.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL