Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

W kancelariach

CDZ doradcš Capital Partners przy transakcji na rynku kapitałowym

Maciej Kotlick, Piotr Rychta
materiały prasowe
Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzała funduszu inwestycyjnemu Capital Partners S.A., głównemu akcjonariuszowi w zwišzku z procesem przejęcia Gekoplast S.A., spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartoœciowych w Warszawie, przez nowego inwestora.
W styczniu 2018 roku powodzeniem zakończyło się wezwanie na akcje spółki, ogłoszone przez grupę Karton S.p.A. (99,3% akcji), a intencjš nowego właœciciela jest wycofanie akcji Gekoplastu z obrotu na GPW.

Doradztwo CDZ obejmowało przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, w szczególnoœci umowy zobowišzujšcej Fundusze Capital Partners do złożenia zapisu w ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji.

Zespołem prawników CDZ doradzajšcym przy projekcie kierował wspólnik Maciej Kotlicki we współpracy z r.pr. Piotrem Rychtš.

Gekoplast został stworzony jako spółka portfelowa funduszu private equity Capital Partners. Akcje Gekoplast SA notowane były od 2015 roku na rynku NewConnect, a od maja 2016 roku sš przedmiotem obrotu na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartoœciowych w Warszawie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL