Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

W kancelariach

SSW Pragmatic Solution doradza ws. transakcji Aerium i Newbridge

Fotolia.com
Aerium sprzedaje Newbridge centra handlowe w Krakowie, Toruniu i Łodzi. SSW Pragmatic Solution doradza w transakcji.

Prawnicy i doradcy kancelarii SSW doradzali funduszowi Aerium, operatorowi centrów handlowych, w transakcji o wartoœci kilkuset milionów złotych polegajšcej na pakietowej sprzedaży centrów handlowych: Bielawy w Toruniu, Czyżyny w Krakowie i Guliwer w Łodzi. Ich łšczna powierzchnia wynajmu to ponad 72 tys. m2. Transakcję finansował Deutsche Pfandbriefbank, a kupujšcym był fundusz Newbridge, którego działalnoœć opiera się na zakupie i budowie regionalnych centrów i parków handlowych.

Oprócz SSW w transakcję zaangażowani byli: Apleona GVA (również po stronie Aerium) oraz kancelaria Greenberg Traurig oraz Deloitte i Arcadis, które doradzały Newbridge.

Ze strony SSW w projekcie doradzali Partner radca prawny Sebastian Ponikowski i Associate radca prawny Jakub Koziński z zespołu Fuzji i Przejęć, adwokat Maciej Duch, Partner w zespole Nieruchomoœci oraz doradca podatkowy Patrycja GoŸdziowska, Partner w zespole Doradztwa Podatkowego oraz doradca podatkowy Agnieszka Pajurek, Senior associate w zespole Doradztwa podatkowego.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL