Zarobki adwokatów, radców, sędziów, prokuratorów - raport 2017

aktualizacja: 16.01.2017, 11:31
Foto: 123RF

Sprawdziliśmy na jakie zarobki mogą liczyć osoby wykonujące zawody prawnicze: adwokaci, radcowie, sędziowie i prokuratorzy.

Dane, na podstawie których przygotowaliśmy zestawienie pochodzą z portalu wynagrodzenia.pl (aktualizacja w styczniu 2017 roku).

Jak się okazuje, najlepiej wynagradzani są sędziowie, których średnia pensja wynosi 9 941 zł brutto. Co drugi sędzia otrzymuje pensję od 7 804 zł do 11 930 zł. 25% najgorzej wynagradzanych sędziów zarabia poniżej 7 804 zł brutto, natomiast na zarobki powyżej 11 930 zł brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych sędziów.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE