Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Unia Europejska

Premier Bułgarii: Nie kwestionowałem neutralności Tuska

Bojko Borysow i Donald Tusk
AFP
- Nie komentowałem ani nie kwestionowałem bezstronnoœci i neutralnoœci szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska (względem Polski). Nigdy bym tego nie zrobił - zaznaczył premier Bułgarii Bojko Borysow, prostujšc wydŸwięk materiału portalu Politico.

Według portalu Borysow powiedział "Powinniœmy pozostać neutralni, bezstronni. Donald Tusk nie powinien ingerować w polskš politykę". Politico zestawiło to z ostatnim wywiadem Tuska dla "Tygodnika Powszechnego", w którym przewodniczšcy Rady Europejskiej okreœlił Prawo i Sprawiedliwoœć mianem partii autorytarnej, która mogłaby doprowadzić do wyjœcia Polski z Unii Europejskiej.

"Nie komentowałem ani nie kwestionowałem bezstronnoœci i neutralnoœci szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Nigdy bym tego nie zrobił" - napisał na Twitterze Borysow, dodajšc film z pełnym swoim wystšpieniem. "Mówiłem o potrzebie, aby to Rada pozostała bezstronna i neutralna w postępowaniu w sprawie Artykułu 7. (traktatu o UE) w przypadku Polski" - dodał bułgarski premier.

Politico zmieniło tytuł swojego tekstu o słowach Borysowa. Pierwotnie artykuł nosił tytuł "Bułgarski premier mówi Tuskowi, by nie mówił o polskiej polityce". Obecnie brzmi on "Bułgarski premier: Pozostaniemy poza polskš politykš".

"Ten artykuł został zmodyfikowany w celu odzwierciedlenia, że uwagi Borysowa odnosiły się do prezydencji Bułgarii w Radzie Europejskiej" - dodał portal.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL