Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Unia Europejska

Janusz Lewandowski: Saryusz-Wolski przekreśla swojš "kartę życiowš"

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Nie przewidywaliœmy w najczarniejszych myœlach, że ktokolwiek z naszego grona będzie chciał dać swoje nazwisko w intrydze wymierzonej wobec rodaka. To jest strzelanie Polakiem do Polaka - powiedział w Polsat News Janusz Lewandowski, eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, komentujšc decyzję o zgłoszeniu kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczšcego Rady Europejskiej.

- To jest intryga międzynarodowa obliczona na destrukcję. Bo nie zgłoszono kandydata "za". To jest tylko kandydat "przeciw", który ma szkodzić i osłabiać szanse Donalda Tuska - ocenił polityk w programie "Goœć Wydarzeń". Ma jednak nadzieję, że szanse obecnego szefa Rady Europejskiej na reelekcję nie zostanš zmniejszone. - My czekamy na przedłużenie nominacji Donalda Tuska, bo to jest w interesie Polski - powiedział.

Eurodeputowany PO zwrócił uwagę, że Parlament Europejski już kilkukrotnie w ostatnim czasie zajmował się sytuacjš w Polsce. - Z perspektywy Brukseli szkodnictwo, rujnowanie pozycji Polski w Europie, rujnowanie rzšdów prawa, to jest oczywistoœć. Jeżeli chce się zapisać do tych, którzy majš radoœć z psucia, no to niech sobie tam idzie - powiedział, zaznaczajšc, że Saryusz-Wolski przekreœla w ten sposób swojš "kartę życiowš".

Lewandowski uważa, że Jacek Saryusz-Wolski nie ma doœwiadczenia, które pozwoliłoby go ocenić jako dobrego kandydata na szefa Rady Europejskiej. - Mamy w naszej delegacji osoby o znacznie lepszym życiorysie. Wspomnę Jerzego Buzka, który jako pierwszy przełamał monopol Zachodu na najwyższe stanowiska w Unii Europejskiej - powiedział europoseł.ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL