FAS: Decyzja o kontroli w Polsce zapadła

aktualizacja: 10.01.2016, 11:59
Foto: AFP

„Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” donosi, że zapadła już decyzja o uruchomieniu mechanizmu kontroli praworządności wobec Polski. Jak pisze FAS, nawet węgierski komisarz nie zablokuje tej decyzji.

„Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” pisze, że co prawda decyzja w tej sprawie zapadnie dopiero po środowym spotkaniu komisarzy unijnych, ale szef KE Jean-Claude Juncker już w ubiegłym tygodniu przeprowadził z nimi rozmowy na ten temat.

Jak podaje FAS, z rozmów tych wynika zgodny obraz tego, co się dzieje w Polsce. Dlatego Komisja Europejska po raz pierwszy w historii uruchomi wobec Polski mechanizm kontroli praworządności.

Kontrola ta ma dotyczyć zmian w trybunale Konstytucyjnym, które zatwierdziła wprowadzona przez PiS ustawa. Nie będzie dotyczyć sytuacji w mediach po uchwaleniu ustawy medialnej.

FAS przytacza też słowa Martina Schulza o "putinizacji polityki w Polsce", które padły w wywiadzie udzielonym tej gazecie przez szefa PE.

Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE