Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

UchodŸcy

Francja: Migrant chciał przejechać na dachu pocišgu. Porażony

AFP
Francuska policja odkryła częœciowo spalone zwłoki na dachu pocišgu jadšcego z północnych Włoch do południowej Francji.

Ciało zostało znalezione, gdy pocišg regionalny przybył wczeœnie rano w niedzielę rano do Menton, na południu Francji - pierwszego przystanka po stacji Ventmiglia we Włoszech.

Policja podejrzewa, że mężczyzna wspišł się na pocišg, by odbyć 15-minutowš podróż za granice i złapał się napowietrznej linii elektrycznej. Pasażerowie opowiadali France Info o trzech usłyszanych przez nich hukach i dostrzeżonych płomieniach.

Jest to pišty taki wypadek na tej linii kolejowej w cišgu roku. Według agencji Ansa, do ostatniego takiego zdarzenia doszło w sierpniu. Tylko jednš osobę udało się uratować.

Podczas gdy liczba osób przybywajšcych przez Morze Œródziemne znacznie spadła w cišgu ostatnich szeœciu miesięcy, ci, którzy już mieszkajš we Włoszech, nadal ryzykujš życiem, próbujšc nielegalnie dostać się do innych krajów europejskich.

Zespoły ratownicze w górach między północno-zachodnimi Włochami i Francjš sš w stanie podwyższonej gotowoœci, ponieważ migranci próbujš wędrować przez granicę, pomimo obfitych opadów œniegu i minusowych temperatur. Wielu z migrantów nie ma odpowiednio ciepłej odzieży, ani tym bardziej dodatkowego sprzętu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL