Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

UchodŸcy

Migranci śpišcy w pralni - zdjęcie wstrzšsnęło Paryżem

twitter
Zdjęcie bezdomnych dzieci, które œpiš w publicznej pralni na północy Paryża z nogami wystajšcymi z suszarek, wstrzšsnęło mieszkańcami stolicy Francji.

Fotografia, która została wykonana przed œwiętami, przedstawia trzech nastolatków, œpišcych w suszarkach w pralni na ulicy de la Goutte-d'Or. Wykonała je mieszkanka Paryża, przedstawiana przez gazetę "Le Parisien" jako Christine S. - To naprawdę mnie wzruszyło - mówiła autorka fotografii.

Jak udało się ustalić, dzieci pochodzš z Maroka, a do Francji przybyły prawdopodobnie rok temu. W pralniach szukajš schronienia przed mroŸnš zimš. Według "Le Parisien" żyjšcy na ulicy nastolatkowie na ogół traktowani sš jako osoby uzależnione od narkotyków i żyjšce z kradzieży. Swojš "bazę" majš w parku w XVIII dzielnicy. Władze miasta starały się zaopiekować dziećmi, których jest rzekomo około osiemdziesięciu. Ci mieli jednak odmówić wszelkiej pomocy.

- Byłam wstrzšœnięta, widzšc młodych migrantów w takiej sytuacji. Przynajmniej jeden z nich spał. Przyjaciele doradzili mi, bym umieœciła to zdjęcie w mediach społecznoœciowych, bo jest bardzo uderzajšce - powiedziała Christine S. Tak tez zrobiła. Umieœciła je na Twitterze i Instagramie, zbierajšc setki reakcji, wiele z nich wyrażajšcych szok i troskę.

Właœcicielka pralni, jak pisze "Le Parisien", była jednak mniej wyrozumiała. "Wšchajš klej i atakujš naszych pracowników" - powiedziała gazecie. - Niektórzy klienci bojš się teraz do naszej publicznej pralni przychodzić, a nasze obroty spadły czterokrotnie - dodała.

ródło: rp.pl/ thelocal.fr

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL