Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

UchodŸcy

Kukiz: Narodowiec w partii optujšcej za przyjęciem uchodźców

Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz'15, obecnie członek koła Wolni i Solidarni
tv.rp.pl
"Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rzšd, nie powinno być problemem" - słowa Kornela Morawieckiego z wywiadu w "Rzeczpospolitej" wywołały oskarżenia o manipulację ze strony posła Adama Andruszkiewicza, do niedawna należšcego do Kukiz'15. Swojego byłego podwładnego ostro skrytykował zaœ Paweł Kukiz.

"Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rzšd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszš kulturę. Powinniœmy z uchodŸców czynić nas. Tylko powinniœmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjšć działania, które ich przerobiš na nas" - mówił w czwartkowym wywiadzie z "Rzeczpospolitš" Kornel Morawiecki.

Przeczytaj Kornel Morawiecki ť Rzšd powinien uruchomić korytarze humanitarne

Poseł Adam Andruszkiewicz, który na poczštku listopada opuœcił klub Kukiz'15 i przystšpił do koła poselskiego Morawieckiego "Wolni i Solidarni", podkreœlił na Facebooku, że "zawsze był, jest i będzie przeciwny przyjmowaniu islamskich imigrantów do Polski".

"Natomiast w mojej opinii słowa Kornela Morawieckiego, legendy Solidarnoœci Walczšcej, zostały zmanipulowane - nigdzie nie powiedział, o przyjmowaniu niebezpiecznych islamskich imigrantów" - napisał Andruszkiewicz, choć Morawiecki wyraŸnie mówił o siedmiu tysišcach uchodŸców, czyli liczbie, do której zobowišzał się w 2015 roku rzšd Ewy Kopacz.

"Ja zawsze w tej sprawie stałem po stronie Polaków i polskiego rzšdu. Kończšc: nigdy nie będzie naszej zgody na siłowe narzucenie nam tysięcy islamskich imigrantów" - kontynuował Andruszkiewicz.

Na słowa posła z do niedawna swojego ugrupowania zareagował Paweł Kukiz. "A jeœli (słowa Kornela Morawieckiego - przyp. red.) zmanipulowanie nie zostały, to co Pan poseł zamierza uczynić w ramach ich oprotestowania?" - pyta lider Kukiz'15. "I co Pan Poseł zamierza uczynić w kwestii przekonania rzšdu RP do poparcia leżšcego od ponad roku w zamrażarce sejmowej projektu K'15 o penalizacji propagowania banderyzmu na terenie RP? Pan Poseł tak blisko rzšdu, że z pewnoœciš ugra coœ dla biało-czerwonej drużyny" - stwierdził Kukiz.

"Totalna żenada. Narodowiec w partii optujšcej za przyjęciem uchodŸców i nie sprzeciwiajšcej się propagowaniu banderyzmu na terenie RP. Żenada." - dodał Kukiz w jednym z komentarzy.

Dzień wczeœniej, komentujšc wywiad z Morawieckim, Stanisław Tyszka z Kukiz'15 stwierdził, że "sš granice bredni, których można spokojnie słuchać". - Otóż, Kornel Morawiecki twierdzi, że Polska powinna przyjšć imigrantów, których chce nam narzucić Bruksela. Kukiz'15 od poczštku stoi na stanowisku, że o tym nie ma prawa decydować żaden rzšd tylko obywatele w referendum - podkreœlał wicemarszałek Sejmu, dla którego słowa Morawieckiego mogš być "sondowaniem opinii przed wystšpieniem premiera".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL