Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

UchodŸcy

Paweł Kukiz: Niemcy chcš wysyłać do Polski "uchodźców"

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz zapowiedział "wznowienie przez jego ugrupowanie zbierania podpisów pod referendum w sprawie nieprzyjmowania tzw. uchodŸców". Na Facebooku Kukiz napisał, że pod wnioskiem brakuje jeszcze 150 tys. podpisów.

Zgodnie z konstytucjš referendum w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa można zarzšdzić na wniosek grupy co najmniej 500 000 obywateli majšcych prawo udziału w referendum. Jak informuje Kukiz pod wnioskiem o referendum ws. nieprzyjmowania uchodŸców zebrano jak dotšd 350 tys. podpisów.

Dlaczego ruch Kukiz'15 chce wznowić zbieranie podpisów pod wnioskiem?

"Wiem z pewnych Ÿródeł, że Niemcy planujš wysyłanie do państw postkomunistycznych (w tym Polski) tych 'uchodŸców', których nie sš w stanie zweryfikować" - pisze Kukiz. 

"Była chwila spokoju więc zawiesiliœmy zbiórkę ale teraz znów zaczyna pojawiać się niebezpieczeństwo realizacji narzuconych przez Unię 'kwot' do przyjęcia przez Polskę" - podkreœlił lider Kukiz'15.

Na poczštku lutego ruch Kukiz'15 poinformował o wstrzymaniu zbierania podpisów pod referendum ws. nieprzyjmowania imigrantów, ponieważ - jak mówił poseł Kukiz'15 Piotr Apel - rzšd zdecydował się nie przyjmować uchodŸców.

- W razie, gdyby niespodziewanie rzšd zdecydował się przyjmować (uchodŸców-PAP), wtedy będziemy kontynuować zbiórkę. Póki co, odnieœliœmy sukces. Imigranci, wbrew temu co mówiła wczeœniej premier Beata Szydło, nie będš przyjmowani – zastrzegał wówczas Apel.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL