Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Uchodźcy

Paweł Kukiz: Niemcy chcą wysyłać do Polski "uchodźców"

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz zapowiedział "wznowienie przez jego ugrupowanie zbierania podpisów pod referendum w sprawie nieprzyjmowania tzw. uchodźców". Na Facebooku Kukiz napisał, że pod wnioskiem brakuje jeszcze 150 tys. podpisów.

Zgodnie z konstytucją referendum w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa można zarządzić na wniosek grupy co najmniej 500 000 obywateli mających prawo udziału w referendum. Jak informuje Kukiz pod wnioskiem o referendum ws. nieprzyjmowania uchodźców zebrano jak dotąd 350 tys. podpisów.

Dlaczego ruch Kukiz'15 chce wznowić zbieranie podpisów pod wnioskiem?

"Wiem z pewnych źródeł, że Niemcy planują wysyłanie do państw postkomunistycznych (w tym Polski) tych 'uchodźców', których nie są w stanie zweryfikować" - pisze Kukiz. 

"Była chwila spokoju więc zawiesiliśmy zbiórkę ale teraz znów zaczyna pojawiać się niebezpieczeństwo realizacji narzuconych przez Unię 'kwot' do przyjęcia przez Polskę" - podkreślił lider Kukiz'15.

Na początku lutego ruch Kukiz'15 poinformował o wstrzymaniu zbierania podpisów pod referendum ws. nieprzyjmowania imigrantów, ponieważ - jak mówił poseł Kukiz'15 Piotr Apel - rząd zdecydował się nie przyjmować uchodźców.

- W razie, gdyby niespodziewanie rząd zdecydował się przyjmować (uchodźców-PAP), wtedy będziemy kontynuować zbiórkę. Póki co, odnieśliśmy sukces. Imigranci, wbrew temu co mówiła wcześniej premier Beata Szydło, nie będą przyjmowani – zastrzegał wówczas Apel.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL