Szwecja: Miliardy koron dla imigrantów

aktualizacja: 04.03.2017, 14:37
Foto: AFP

Szwedzki rząd przyjął poprawkę budżetową, która zwiększa o 11 miliardów koron (ok. 5 miliardów złotych) finansowanie kosztów związanych z przyjmowaniem imigrantów. Środki trafią się Urzędu Migracyjnego i gmin, do których napływa najwięcej uchodźców.

REDAKCJA POLECA

Dotację 380 milionów koron otrzyma gmina Malmoe, nieco mniej Goteborg i Sztokholm. Resztę podzielą między sobą Urząd Migracyjny (961 milionów) i organizacje społeczne (200 milionów koron), które mają wzmocnić integrację imigrantów ze szwedzkim społeczeństwem.

Rząd wziął w tym celu pożyczkę, poinformowała szwedzka minister finansów Magdalena Andersson.

Poprawka budżetu jest zaskoczeniem, bowiem w październiku szwedzkie Ministerstwo Finansów domagało się od rządu szukania konkretnych propozycji oszczędności w wydatkowaniu budżetowych środków na utrzymanie imigrantów.

Podobnie premier Szwecji Stefan Loefven wielokrotnie wypowiadał się na temat zmniejszania kosztów polityki migracyjnej.

 

Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE