Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

UchodŸcy

Niemcy: Świnia z napisem "Merkel" na budowie meczetu

123RF
W Lipsku na placu budowy w miejscu, w którym ma stanšć meczet, znaleziono martwš œwinię, na której ktoœ napisał czerwonš farbš "Mama Merkel" (niem. Mutti Merkel). Wyznawcy islamu uważajš œwinie za zwierzęta nieczyste.

O sprawie informuje agencja dpa, cytujšc funkcjonariuszy niemieckiej policji. Według rzecznika lokalnej policji, Uwe Voigta, "okolicznoœci wskazujš, że mamy do czynienia z działaniem, którego motywem była ksenofobia. Policja prowadzi œledztwo w tej sprawie.

Burmistrz Lipska Burkhard Jung potępił sprawców incydentu.

W 2013 roku, po tym jak ujawniono, że w Lipsku budowany będzie meczet, w miejscu, w którym ma stanšć œwištynia znaleziono kilka œwińskich głów. Policji nie udało się zatrzymać osoby odpowiedzialnej za ich podrzucenie.

W 2015 roku do Niemiec przybyło ponad milion imigrantów - w większoœci muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Azji Œrodkowej. Po tym, jak w czasie sylwestra w Kolonii grupy imigrantów miały molestować kobiety, w Niemczech roœnie niechęć wobec uchodŸców. Kilka dni temu w Bautzen, we wschodniej Saksonii spłonšł hotel, który miał być przerobiony na oœrodek dla uchodŸców. Mieszkańcy obserwujšcy pożar budynku cieszyli się i wiwatowali z tego powodu. Policja podejrzewa, że przyczynš pożaru było podpalenie.

ródło: The Washington Post

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL