Niemcy: Świnia z napisem "Merkel" na budowie meczetu

aktualizacja: 27.02.2016, 07:41
Foto: 123RF

W Lipsku na placu budowy w miejscu, w którym ma stanąć meczet, znaleziono martwą świnię, na której ktoś napisał czerwoną farbą "Mama Merkel" (niem. Mutti Merkel). Wyznawcy islamu uważają świnie za zwierzęta nieczyste.

REDAKCJA POLECA

O sprawie informuje agencja dpa, cytując funkcjonariuszy niemieckiej policji. Według rzecznika lokalnej policji, Uwe Voigta, "okoliczności wskazują, że mamy do czynienia z działaniem, którego motywem była ksenofobia. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Burmistrz Lipska Burkhard Jung potępił sprawców incydentu.

W 2013 roku, po tym jak ujawniono, że w Lipsku budowany będzie meczet, w miejscu, w którym ma stanąć świątynia znaleziono kilka świńskich głów. Policji nie udało się zatrzymać osoby odpowiedzialnej za ich podrzucenie.

W 2015 roku do Niemiec przybyło ponad milion imigrantów - w większości muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej. Po tym, jak w czasie sylwestra w Kolonii grupy imigrantów miały molestować kobiety, w Niemczech rośnie niechęć wobec uchodźców. Kilka dni temu w Bautzen, we wschodniej Saksonii spłonął hotel, który miał być przerobiony na ośrodek dla uchodźców. Mieszkańcy obserwujący pożar budynku cieszyli się i wiwatowali z tego powodu. Policja podejrzewa, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Komentarz dnia
Żródło: The Washington Post

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE