Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Uchodźcy

Niemcy: Świnia z napisem "Merkel" na budowie meczetu

123RF
W Lipsku na placu budowy w miejscu, w którym ma stanąć meczet, znaleziono martwą świnię, na której ktoś napisał czerwoną farbą "Mama Merkel" (niem. Mutti Merkel). Wyznawcy islamu uważają świnie za zwierzęta nieczyste.

O sprawie informuje agencja dpa, cytując funkcjonariuszy niemieckiej policji. Według rzecznika lokalnej policji, Uwe Voigta, "okoliczności wskazują, że mamy do czynienia z działaniem, którego motywem była ksenofobia. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Burmistrz Lipska Burkhard Jung potępił sprawców incydentu.

W 2013 roku, po tym jak ujawniono, że w Lipsku budowany będzie meczet, w miejscu, w którym ma stanąć świątynia znaleziono kilka świńskich głów. Policji nie udało się zatrzymać osoby odpowiedzialnej za ich podrzucenie.

W 2015 roku do Niemiec przybyło ponad milion imigrantów - w większości muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej. Po tym, jak w czasie sylwestra w Kolonii grupy imigrantów miały molestować kobiety, w Niemczech rośnie niechęć wobec uchodźców. Kilka dni temu w Bautzen, we wschodniej Saksonii spłonął hotel, który miał być przerobiony na ośrodek dla uchodźców. Mieszkańcy obserwujący pożar budynku cieszyli się i wiwatowali z tego powodu. Policja podejrzewa, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Źródło: The Washington Post

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL