Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

UchodŸcy

Apel do Camerona: Zabierz małych uchodźców

AFP
Grupa konserwatywnych brytyjskich parlamentarzystów zaapelowała do Davida Camerona, by Wielka Brytania przyjęła większš liczbę nieletnich uchodŸców z obozów znajdujšcych się w Europie.

Trzej konserwatywni posłowie spotkali się z ministrem ds. imigracji Jamesem Brokenshirem, po tym jak odwiedzili Lesbos, greckš wyspę, na której przebywa ponad 6 tys. osób starajšcych się o azyl, które dotarły do Grecji z Turcji drogš morskš.

W ubiegłym tygodniu Cameron odpowiedział odmownie na apel od organizacji charytatywnych, które prosiły, by Wielka Brytania przyjęła 3 tys. nieletnich uchodŸców, którzy przebywajš obecnie w Grecji i Włoszech. Brytyjski premier podkreœlił, że Londyn skupi swoje wysiłki na unormowaniu sytuacji w Syrii i innych rejonach, w których toczš się konflikty.

Teraz z apelem do premiera wystšpili parlamentarzyœci z jego własnej partii. Posłanka Heidi Allen podkreœliła, że po tym co zobaczyła na Lesbos, będzie robiła wszystko, by zwrócił uwagę brytyjskiego rzšdu na los uchodŸców, którzy przebywajš już w Europie. Posłanka zwróciła uwagę przede wszystkim na los nieletnich przybyszów do Europy, którym "trzeba znaleŸć domy".

Zdaniem Allen Wielka Brytania powinna rozważyć zwiększenie liczby przyjmowanych uchodŸców (obecnie kraj ten zgodził się na przyjęcie ok. 20 tys. imigrantów z obozów we Włoszech i Grecji) o pewnš liczbę dzieci.

ródło: The Independent

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL