Szwecja: Deportują "znienawidzonego uchodźcę"

aktualizacja: 25.01.2016, 17:13
Foto: materiały policji

Tunezyjczyk, który został przez szwedzkie media określony mianem "najbardziej znienawidzonego mężczyzny w Szwecji", zostanie deportowany do Danii - informuje expressen.se.

REDAKCJA POLECA

Mężczyzna zasłużył na to mało zaszczytne miano ponieważ 5 stycznia zaatakował kobietę z dwójką dzieci - ofiarę kopał i uderzał rękoma, a na koniec opluł. Wszystko dlatego, że wcześniej kobieta próbowała powstrzymać go przed kradzieżą torebki należącej do starszej kobiety.

Do ataku doszło na stacji metra w Sztokholmie, a całe zajście nagrały kamery. Policja upubliczniła nagranie kilka dni temu i już 22 stycznia napastnik został zatrzymany. Okazał się nim Tunezyjczyk, który w październiku złożył wniosek o azyl w Szwecji. Jego wniosek o azyl został jednak odrzucony i dlatego Szwecja zdecydowała się deportować go do kraju, z którego mężczyzna przybył do Szwecji - a więc do Danii.

Tunezyjczyka na nagraniu zidentyfikował pracownik rządowej Agencji ds. Imigracji, który poinformował policję o prawdopodobnym miejscu pobytu uchodźcy. Obecnie Tunezyjczyk przebywa w areszcie i czeka na proces, po którym zostanie deportowany z kraju.

Komentarz dnia
Żródło: expressen.se

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE