Szwecja: Deportują "znienawidzonego uchodźcę"

aktualizacja: 25.01.2016, 17:13
Foto: materiały policji

Tunezyjczyk, który został przez szwedzkie media określony mianem "najbardziej znienawidzonego mężczyzny w Szwecji", zostanie deportowany do Danii - informuje expressen.se.

REDAKCJA POLECA
11.02.2016
Policjant nie wykonał rozkazu z powodu piątku
24.01.2016
Grecy zapłacą za błąd Merkel
24.01.2016
Niemieckie MSW chwali system imigracyjny
22.01.2016
Szwedzka policja utajnia przestępstwa uchodźców
Kariera.pl
Kiedy mam prawo do pierwszego urlopu?
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Mężczyzna zasłużył na to mało zaszczytne miano ponieważ 5 stycznia zaatakował kobietę z dwójką dzieci - ofiarę kopał i uderzał rękoma, a na koniec opluł. Wszystko dlatego, że wcześniej kobieta próbowała powstrzymać go przed kradzieżą torebki należącej do starszej kobiety.

Do ataku doszło na stacji metra w Sztokholmie, a całe zajście nagrały kamery. Policja upubliczniła nagranie kilka dni temu i już 22 stycznia napastnik został zatrzymany. Okazał się nim Tunezyjczyk, który w październiku złożył wniosek o azyl w Szwecji. Jego wniosek o azyl został jednak odrzucony i dlatego Szwecja zdecydowała się deportować go do kraju, z którego mężczyzna przybył do Szwecji - a więc do Danii.

Tunezyjczyka na nagraniu zidentyfikował pracownik rządowej Agencji ds. Imigracji, który poinformował policję o prawdopodobnym miejscu pobytu uchodźcy. Obecnie Tunezyjczyk przebywa w areszcie i czeka na proces, po którym zostanie deportowany z kraju.

Komentarz dnia
Żródło: expressen.se

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE