Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

UchodŸcy

Szwecja: Deportujš "znienawidzonego uchodźcę"

materiały policji
Tunezyjczyk, który został przez szwedzkie media okreœlony mianem "najbardziej znienawidzonego mężczyzny w Szwecji", zostanie deportowany do Danii - informuje expressen.se.

Mężczyzna zasłużył na to mało zaszczytne miano ponieważ 5 stycznia zaatakował kobietę z dwójkš dzieci - ofiarę kopał i uderzał rękoma, a na koniec opluł. Wszystko dlatego, że wczeœniej kobieta próbowała powstrzymać go przed kradzieżš torebki należšcej do starszej kobiety.

Do ataku doszło na stacji metra w Sztokholmie, a całe zajœcie nagrały kamery. Policja upubliczniła nagranie kilka dni temu i już 22 stycznia napastnik został zatrzymany. Okazał się nim Tunezyjczyk, który w paŸdzierniku złożył wniosek o azyl w Szwecji. Jego wniosek o azyl został jednak odrzucony i dlatego Szwecja zdecydowała się deportować go do kraju, z którego mężczyzna przybył do Szwecji - a więc do Danii.

Tunezyjczyka na nagraniu zidentyfikował pracownik rzšdowej Agencji ds. Imigracji, który poinformował policję o prawdopodobnym miejscu pobytu uchodŸcy. Obecnie Tunezyjczyk przebywa w areszcie i czeka na proces, po którym zostanie deportowany z kraju.

ródło: expressen.se

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL