Ubezpieczenia: Rosną odszkodowania po żywiołach

aktualizacja: 13.09.2017, 07:24
Foto: Fotolia

W pierwszym półroczu tego roku wypłaty towarzystw związane z ogniem i innymi żywiołami wzrosły o 17 proc. W kolejnym kwartale przyrost będzie jeszcze bardziej widoczny.

Urosła wartość składek z ubezpieczeń majątkowych, która – bez ubezpieczeń komunikacyjnych – wyniosła w pierwszym półroczu 2017 r. 8,2 mld zł i była o 15,5 proc. wyższa niż rok wcześniej. Największy udział w niej mają ubezpieczenia od ognia i innych żywiołów (1,8 mld zł, wzrost rok do roku o 7,8 proc.) – podaje Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) w sprawozdaniu za pierwsze półrocze tego roku.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE