Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Ubezpieczenia

Coraz więcej osób korzysta z assistance

Fotorzepa, Michał Walczak
W minione wakacje o pomoc w razie problemów z autem poprosiło o 7 proc. więcej osób niż w roku 2016.

Osoby wyjeżdżajšce na wakacje za granicę poruszajš się samochodami majšcymi œrednio 7 lat, podróżujšcy po Polsce samochodami majšcymi œrednio 9 lat – wynika z badań przeprowadzonych przez Mondial Assistance.

- Podróżowanie własnym, nawet kilkuletnim, samochodem jest na pewno bardzo komfortowe ale dla nas to ogromne wyzwanie. Podsumowujšc dane z lipca i sierpnia zauważamy, że dominujšcš przyczynš zgłoszeń była awaria samochodu. Na terenie Polski było to 71 proc. zgłoszeń, a za granicš 81 proc. Wypadki stanowiły 24 proc. (Polska) oraz 12 proc. (zagranica)zgłoszeń – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

W przypadku kierowców, którzy w trakcie minionych wakacji korzystali z usług pomocowych najwięcej zgłoszeń zwišzanych było z zapotrzebowaniem na holowanie pojazdu. W Polsce było to 63 proc. zgłoszeń, a za granicš 50 proc.

Poza granicami Polski, z pomocy assistance najczęœciej korzystaliœmy w Niemczech (28 proc.) Było to o 10 proc. więcej w zestawieniu z danymi z 2016 roku. Na drugim miejscu znalazła się Chorwacja 14 proc. (wzrost o 10 punktów procentowych), a na trzecim Włochy 9 proc. (wzrost 2 punkty procentowe).

- Rok rocznie z terenu Niemiec przyjmujemy najwięcej zgłoszeń. Sytuacja ta jest jednak spowodowana gównie wyjazdami zarobkowymi, a nie wakacyjnymi. W tegoroczne lato nastšpił ogromny wzrost telefonów z proœbš o pomoc z terenu Czech (o 25 punktów procentowych)., który wynika z fakty, że aż 14 proc. Polaków planowało wyjazd na wakacje do Chorwacji, a Czechy stały się krajem tranzytowym podczas ich podróży – dodaje Piotr Ruszowski.

W Polsce, niezmiennie od lat, najczęœciej z usług pomocowych korzystaliœmy w województwie mazowieckim (29 proc.), œlšskim (15 proc.) oraz małopolskim (6 proc.).

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL